Для людей
з порушенням зору

    Новини    9 Грудня 2020, 12:45
Версiя для друку


Україна отримає 640 млн євро від ЄІБ на реалізацію пріоритетних проєктів у галузі інфраструктури та транспорту, - Владислав Криклій

9 Грудня 2020, 12:45

Сьогодні, 9 грудня, Європейський інвестиційний банк та Уряд України уклали одразу 3 кредитні угоди на загальну суму 640 млн євро для реалізації пріоритетних проєктів у галузі інфраструктури та транспорту.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Європейський інвестиційний банк – один із ключових партнерів України, з яким ми співпрацюємо з 2007 року. Цьогоріч ми тільки розширили нашу співпрацю, залучивши нові ресурси для реалізації перспективних проєктів з оновлення інфраструктури та транспорту на вигідних умовах. Сьогодні було укладено одразу 3 кредитні угоди з банком, відповідно до яких Україна отримає 640 млн євро на покращення інфраструктури у східному регіоні, оновлення дорожньої мережі Луганщини, а також на закупівлю електричного громадського транспорту майже у 20-ти українських містах. Вдячний нашим постійним партнерам з ЄІБ за всебічну співпрацю і допомогу Україні. Працюємо далі», - прокоментував підписання угод очільник Міністерства.

Відтак, 340 млн євро ЄІБ будуть спрямовані на відновлення і покращення ключової соціальної та транспортної інфраструктури у східному регіоні. Це школи, дитсадки, лікарні, поштові відділення, вуличне освітлення, каналізаційні системи, а також муніципальний транспорт і відповідна інфраструктура для нього. У підсумку, такі зміни принесуть користь близько 14 мільйонам українців, які проживають на цих територіях.

Ще 100 млн євро кредиту ЄІБ надасть на відновлення дорожньої мережі Луганщини, а саме на виконання ремонтних робіт на 2-х ділянках автодороги Р-66 КПП «Демино-Олександрівка»-Сватове-Лисичанськ-Луганськ у рамках проєкту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження (Проєкт 3В)».

200 млн євро ЄІБ підуть на реалізацію проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ», що передбачає закупівлю виключно електричного громадського транспорту – трамваїв, тролейбусів, електробусів, вагонів метро, а також будівництво та оновлення трамвайних і тролейбусних ліній, заміну тягових підстанцій. Вже попередньо визначено 18 міст-учасників проєкту: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці. Їх остаточний перелік буде сформовано після ратифікації угоди з банком.

 

Довідково:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – це банк Європейського Союзу та інституція довгострокового кредитування, чиїм власником є держави-члени Євросоюзу. ЄІБ забезпечує фінансування для надійних та стабільних інвестиційних проєктів, які сприяють досягненню цілей політики ЄС. Банк ЄС прагне підтримувати Україну та допомагати створювати умови, необхідні для її економічної стабільності. Серед країн Східного партнерства Україна є основною країною-реципієнткою ЄІБ: на неї припадає приблизно 50% його кредитної діяльності. Нині ЄІБ має портфель кредитів та гарантій на загальну суму 6,83 млрд євро для України.

Оперативна інформація - на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини