Для людей
з порушенням зору

    Новини    11 Грудня 2020, 15:18
Версiя для друку


Україна зацікавлена у розвитку взаємовигідного співробітництва з США у сфері транспорту, - Владислав Криклій

11 Грудня 2020, 15:18

Україна зацікавлена у розвитку взаємовигідного співробітництва зі Сполученими Штатами Америки у сфері транспорту та інвестицій.

На цьому наголосив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час робочої зустрічі із Тимчасово повіреною у справах США Посольства США в Україні Крістіною Квін сьогодні, 11 грудня.

Сторони обговорили перспективи співробітництва між обома країнами у галузі інфраструктури та транспорту. Участь у заході також взяли перший заступник Міністра інфраструктури Дмитро Абрамович, представники Посольства та Мінінфраструктури.

«Ми зацікавлені у розвитку взаємовигідного українсько-американського співробітництва у сфері транспорту та інвестицій. І робимо все можливе для покращення інвестиційної привабливості України як держави. У середньостроковій перспективі планується залучити понад 9 млрд доларів приватних інвестицій для відновлення та обслуговування понад 4500 км доріг державного значення. Крім цього, ми продовжимо реалізацію перспективних інвестпроєктів у морській галузі, авіації та на залізниці», - зазначив Владислав Криклій.

Очільник Міністерства поділився першими успіхами відомства у впровадженні масштабних проєктів державно-приватного партнерства – передачею в концесію морських портів «Ольвія» та Херсон із загальним обсягом близько 134 млн доларів. На черзі – концесії залізнично-поромного комплексу та першого і контейнерного терміналів порту «Чорноморськ», пасажирського комплексу в порту Одеси, а також морських торговельних портів у Бердянську та Ізмаїлі.

«Ми прагнемо готувати та структурувати концесійні проєкти відповідно до найкращої міжнародної практики та суворо дотримуючись правил. Це покращить інвестиційну привабливість України, а інвестори отримають впевненість у своїх рішеннях щодо того, чи брати участь у торгах та бути нашими стратегічними довгостроковими партнерами», - зауважив Владислав Криклій.

Він також повідомив про нещодавнє схвалення Верховною Радою очікуваного для всієї галузі закону «Про внутрішній водний транспорт», що дає старт реформі річкових перевезень.

Владислав Криклій розповів американській стороні про плани Міністерства щодо оновлення рухомого складу Укрзалізниці та про початок процесу відбору виробника електровозів для УЗ. За його словами, пріоритетним для українського Уряду є реалізація проєкту зі створення на території України інфраструктури для високошвидкісного залізничного руху. Низка іноземних компаній, зокрема із Китаю, Кореї, Італії та Франції вже виявили свою зацікавленість до цього проєкту. І українська сторона буде рада бачити серед них і представників американського бізнесу.

Міністр відмітив зацікавленість української сторони у розширенні географічних польотів з США та висловив сподівання підписати найближчим часом Угоду про Спільний авіаційний простір з ЄС. Крім цього, він підкреслив прагнення України у впровадженні інтелектуальних транспортних систем, дуже важливих для підвищення безпеки на транспорті та запобігання можливих ДТП, моніторингу руху та ефективного управління транспортними потоками.

Оперативна інформація — на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини