Для людей
з порушенням зору

    Новини    22 Грудня 2020, 17:10
Версiя для друку


Владислав Криклій запросив представників турецького бізнесу до співпраці у впровадженні масштабних інвестпроєктів

22 Грудня 2020, 17:10

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів робочу зустріч з представниками турецької компанії «Gulermak» сьогодні, 22 грудня. Сторони обговорили перспективи можливої співпраці в реалізації масштабних інвестиційних проєктів в Україні у галузі інфраструктури та транспорту.

Участь у заході взяли головний виконавчий директор компанії «Gulermak» Буряк Вардан, інші представники компанії та Міністерства.

Владислав Криклій відмітив, що Україна зацікавлена у розвитку взаємовигідного інвестиційного співробітництва з Туреччиною та вже має успішний досвід співпраці з турецькими компаніями, тому хоче надалі розвивати цю співпрацю. Він запросив представників компанії «Gulermak» до участі в реалізації масштабних інвестпроєктів у транспортному секторі України та поділився найближчими планами відомства на майбутнє.

Так, одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства є впровадження перспективних проєктів державно-приватного партнерства. Владислав Криклій повідомив, що Урядом України вже затверджено перелік пріоритетних для держави інвестпроєктів на найближчі 3 роки, і 40% цього списку складають саме проєкти у галузі інфраструктури та транспорту. У дорожньому секторі – це будівництво нової Кільцевої навколо Києва та нового мосту через Південний Буг у Миколаєві, укладення верхнього асфальтного шару на автодорозі Н-31 Дніпро-Решетилівка та ремонт ще 10-ти перспективних ділянок доріг. У тому числі тих, що були обрані раніше для реалізації потенційних пілотних проєктів ДПП у рамках Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі: http://roadppp.in.ua.

За словами Владислава Криклія, зараз триває активна підготовка наступних концесійних проєктів у морській галузі в портах Чорноморська, Бердянська, Одеси та Ізмаїла. Також розроблено та прийнято попереднє ТЕО проєкту в Білгород-Дністровському морському порту, продовжується пошук фінансування проєктів концесій у портах Маріуполя і Рені. Крім цього, відомство шукає техдопомогу для подальшого фінансування модернізації судноплавних шлюзів на Дніпрі для збільшення їх пропускної здатності.

Разом з тим, Міністерство продовжує підготовку проєктів ДПП у залізничній галузі. Серед пріоритетів відомства – розвиток портової залізничної інфраструктури, електрифікація дільниць Ковель-Ягодин-держкордон і Ковель-Ізов-держкордон, будівництво колії «Мостиська-Скнилів» та закупівля вантажних електровозів для оновлення рухомого складу Укрзалізниці.

До списку перспективних проєктів України також увійшло будівництво нового летовища на Закарпатті та реконструкція ще 13 регіональних аеропортів у Черкасах, Івано-Франківську, Чернівцях, Херсоні, Вінниці, Одесі, Дніпрі, Полтаві, Рівному, Сумах, Кривому Розі, Миколаєві та Житомирі.

Оперативна інформація — на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини