Для людей
з порушенням зору

    Новини    28 Січня 2021, 13:07
Версiя для друку


Владислав Криклій провів онлайн-зустріч з Головою представництва ЄІБ в Україні Жаном-Еріком де Загоном

28 Січня 2021, 13:07

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів робочу зустріч в режимі онлайн із Головою представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жаном-Еріком де Загоном сьогодні, 28 січня.

Сторони підбили підсумки діяльності у 2020-му та обговорили перспективи подальшого співробітництва за різними інфраструктурними напрямками. Участь у заході також взяла заступниця Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Наталія Форсюк.

Владислав Криклій подякував команді ЄІБ за плідну співпрацю протягом усього 2020 року та відмітив, що українська сторона вкрай задоволена досягнутими результатами та сподівається на продовження такої ж роботи у 2021-му. Мова йде про укладення одразу 3-х спільних угод з банком щодо проєктів «Міський громадський транспорт України ІІ», «Логістична мережа (Модернізація та цифровізація Укрпошти)», а також проєкту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження (Проєкт 3В)», що передбачає оновлення дорожньої мережі Луганщини.

Сторони обговорили подальшу співпрацю щодо реалізації низки важливих проєктів для покращення безпеки руху та впровадження сучасних інтелектуальних систем на транспорті, зокрема: - будівництво північно-східної ділянки об’їзної дороги навколо Тернополя; - будівництво 3-х багаторівневих розв’язок та 2-х шляхопроводів у Львівській та Рівненській областях, а також неподалік Тернополя; - розгортання інтелектуальних транспортних систем (ITS) для управління та контролю за транспортом.

Крім цього, Владислав Криклій повідомив про наміри Міністерства популяризувати екологічні види транспорту в Україні, зокрема створити сучасну інфраструктуру для електромобілів.

Очільник відомства також наголосив, що Україна підтримує продовження другого етапу проєкту «Міська безпека дорожнього руху ІІ» і готова почати працювати з містами для визначення портфелю потенційних підпроєктів. Сторони обговорили можливу співпрацю за проєктами будівництва Київської кільцевої дороги та автошляху М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ, оновлення рухомого складу Укрзалізниці, розвитку внутрішніх водних шляхів, модернізації судноплавних шлюзів на Дніпрі та створення сучасної річкової інформаційної служби. У свою чергу, очільник Міністерства підтвердив готовність української сторони підписати угоду про співпрацю щодо розробки ТЕО за проєктом електрифікації залізничної лінії Ковель-Ягодин-держкордон.

Сторони також домовилися розглянути можливість підготовки до реалізації нового проєкту з будівництва залізничних ліній на Луганщині з їх подальшою електрифікацією.

Окремим питанням зустрічі стало обговорення проєкту розвитку ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль». Його реалізація сприятиме збільшенню пасажиропотоку та передбачає реконструкцію льотної зони №2 з будівництвом нової злітно-посадкової смуги, облаштуванням її сучасним радіо- та світлотехнічним обладнанням та іншою інженерною інфраструктурою тощо.

У підсумку сторони визначили пріоритети серед спільних проєктів, за якими тісно співпрацюватимуть впродовж чинного року.ВСІ Новини