Для людей
з порушенням зору

    Новини    2 Лютого 2021, 13:49
Версiя для друку


Верховна Рада підтримала впровадження автоматичного габаритно-вагового контролю на дорогах України, - Владислав Криклій

2 Лютого 2021, 13:49

Сьогодні, 2 лютого, Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №3742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», покликаний законодавчо закріпити можливість фіксації порушень габаритно-вагових параметрів в автоматичному режимі.

Законопроєкт підтримали 308 народних депутатів.

«У першому читанні прийнято один із ключових для реформи габаритно-вагового контролю законопроєкт №3742, що законодавчо закріплює автоматичну фіксацію порушень ГВК. Також він розширює повноваження Укртрансбезпеки в частині здійснення габаритно-вагового контролю – надає їй право стягувати у судовому порядку плату за проїзд для вантажівок, які порушують габаритно-вагові параметри. Крім цього, законопроєкт нарешті встановлює відповідальність вантажовідправника як першої ланки у вантажних перевезеннях і значно підвищує відповідальність автоперевізників за недотримання габаритно-вагових норм. Вдячний профільному Комітету і всім депутатам за прийняте рішення. Очікуємо якнайскорішого схвалення цього закону у другому читанні», - прокоментував Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, прийнятий законопроєкт нерозривно пов’язаний із законопроєктом №3743, що посилює відповідальність учасників перевезень і вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів, а саме:

1. Штраф для вантажовідправників за порушення при внесенні відомостей у товарно-транспортні накладні або інші документи на вантаж у розмірі 34 тис. грн.

2. Штраф для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм в залежності від % перевантаження: - до 2 % включно у розмірі 1700 грн; - від 2% до 5% у розмірі 5100 грн; - від 5% до 10% у розмірі 8500 грн; (залишені без змін) - від 10% до 20% у розмірі 17 тис. грн; (залишені без змін) - від 20% до 30% у розмірі 34 тис. грн; - понад 30% у розмірі 51 тис. грн.

3. Штраф за відмову від проходження ГВК у розмірі 51 тис. грн.

4. Штраф для посадових осіб суб’єктів господарювання, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників Укртрансбезпеки щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, завдань у розмірі 51 тис. грн.

«Зараз разом з депутатським корпусом ми готуємо цей законопроєкт до другого читання і робимо все можливе, щоб ці важливі для галузі зміни були схвалені якомога скоріше», - додав Владислав Криклій.

Оперативна інформація - на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини