Для людей
з порушенням зору

    Новини    25 Лютого 2021, 17:26
Версiя для друку


Україна відкрита для впровадження спільних інвестпроєктів у морському секторі разом з американським бізнесом, - Владислав Криклій

25 Лютого 2021, 17:26

Україна відкрита для інвестицій і впровадження перспективних інвестиційних проєктів у морському секторі у співпраці з американським бізнесом.

На цьому наголосив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час вебінару, присвяченого Програмі модернізації морської інфраструктури в Україні, який відбувся під егідою Посольства США в Україні сьогодні, 25 лютого.

Участь у заході також взяли Тимчасова повірена у справах США Посольства США в Україні Крістіна Квін, заступник Державного секретаря з питань торгівлі США Девід де Фалько, голова Проєктного офісу «SPILNO» Тарас Бойчук, директор Команди підтримки реформ Мінінфраструктури Ірина Кошель, представники Посольства США в Україні, ЄБРР, Міжнародної фінансової корпорації розвитку США, Експортно-імпортного банку США, Deloitte, Ernst & Young, ADM Ukraine LLC, AVELLUM, Baker & McKenzie, Aon Ukraine, CHS Ukraine LLC та інших компаній.

«Я глибоко вдячний Посольству США в Україні та Міністерству торгівлі США за організацію цього заходу. США роками є важливим партнером та добрим другом для України у транспортному секторі, і я сподіваюся, що ми продовжимо цю плідну співпрацю. Мені надзвичайно приємно відкрити вебінар, присвячений Програмі модернізації морської інфраструктури в Україні та найкращим перспективам для розвитку американського бізнесу в Україні. Ми відкриті для інвесторів і впровадження перспективних інвестпроєктів у морській галузі у співпраці з американським бізнесом і з радістю запрошуємо інвестувати в Україну», - сказав Владислав Криклій.

Очільник Міністерства розповів про успішний досвід реалізації перших концесійних проєктів у морських портах «Ольвія» та Херсон, а також поділився планами відомства у впровадженні наступних концесій у галузі.

«Зараз ми перебуваємо в процесі підготовки концесійних проєктів у морських портах Бердянська, Ізмаїла, Маріуполя. Також готуємо проєкт концесії пасажирського термінала в морському порту «Одеса», концесію залізнично-поромного комплексу та контейнерного термінала в Чорноморському порту», - зазначив Міністр.

Відтак, у співпраці з ЄБРР та IFC Міністерство інфраструктури працює над забезпеченням успішного запуску тендерів щодо 2-х вищезазначених концесійних проєктів у порту Чорноморська. Наразі триває розробка попереднього техніко-економічного обґрунтування (пре-ТЕО) за проєктом концесії першого та контейнерного терміналів. Очікується, що концесійні тендери за обома проєктами будуть оголошені до кінця цього року. У разі успішної реалізації цих проєктів передбачається залучення до 110 млн доларів інвестицій.

Учасники заходу також обговорили можливу участь представників американського бізнесу в реалізації перспективних проєктів державно-приватного партнерства у дорожній галузі.

Оперативна інформація — на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини