Для людей
з порушенням зору

    Новини    28 Квітня 2021, 19:27
Версiя для друку


Спрощено систему підготовки і дипломування моряків, - Владислав Криклій

28 Квітня 2021, 19:27

Міністерство інфраструктури продовжує реформу системи підготовки та дипломування моряків в Україні. Розроблений та затверджений відомством наказ від 06.04.2021 № 201 «Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України та Міністерства інфраструктури України», який запроваджує автоматизовану систему тестування моряків без участі людини-екзаменатора, сьогодні був зареєстрований у Міністерстві юстиції.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Я обіцяв, що ситуація з дипломуванням моряків зміниться. На цьому шляху ми відчули відчайдушний супротив – від блокування ліквідації Інспекції через славнозвісний ОАСК та оскарження наказів Міністерства до масових атак через ЗМІ. Разом зі спільнотою моряків та головою виконкомітету Нацради реформ Міхеілом Саакашвілі було докладено багато зусиль, щоб спростити систему дипломування моряків і ліквідувати корупційні схеми у цій сфері. Ми розробили наказ, який запроваджує автоматизовану систему тестування моряків без участі людини-екзаменатора і має на меті вперше запровадити гнучку та прозору процедуру отримання морських кваліфікаційних документів, спростивши її з урахуванням вимог Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року з поправками. Сьогодні цей наказ зареєстровано у Міністерстві юстиції. Реформа продовжується», - зазначив Міністр.

За його словами, спрощення процедури дипломування моряків передбачає:

- можливість підтвердження існуючого звання на підставі відповідного стажу роботи на судні (без складання обов’язкових кваліфікаційних іспитів);

- можливість присвоєння чергового звання особі командного складу або підтвердження існуючого звання (у разі відсутності достатнього стажу роботи на судні) шляхом проходження комп’ютерного тестування, яке розробляється на основі міжнародної системи CES 6.0;

- спрощений механізм дипломування спеціалістів портового, службово-допоміжного та технічного флоту, що експлуатуються під Державним прапором України у каботажному плаванні;

- скасування обов’язкового проходження курсів підвищення кваліфікації для осіб, які підтверджують своє звання.

«Крім цього зазначений наказ врегульовує питання дипломування осіб, які працюють на суднах, що використовують гази або інші види палива з низькою температурою спалаху, а також суднах, які працюють в полярних водах», - додав Владислав Криклій.

За його словами, всі вищезазначені заходи дозволять здійснити дерегуляцію чинної системи підготовки та дипломування моряків та впровадити сучасні засоби оцінки знань без втручання людського фактора, з визначенням чітких строків проходження процесу дипломування на кожному етапі.

Нагадаємо, 19 серпня 2020 року на своєму засіданні Уряд схвалив постанову, якою функції з питань дипломування моряків повністю передаються до Морської адміністрації, а також запускається процес ліквідації Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків та її представництв (філій, відділень). Дані зміни стали першим кроком у спрощенні системи підготовки та дипломування моряків.

Оперативна інформація - на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини