Для людей
з порушенням зору

    Оголошення    1 Червня 2021, 17:03
Версiя для друку


Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України

«Про визначення спеціалізованої послуги, що надається на внутрішніх водних шляхах суб’єктами природних монополій, яка підлягає державному регулюванню»
1 Червня 2021, 17:03

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про визначення спеціалізованої послуги, що надається на внутрішніх водних шляхах суб’єктами природних монополій, яка підлягає державному регулюванню» (далі – проєкт акта) розроблено з метою реалізації положень Закону України «Про внутрішній водний транспорт», встановлення переліку спеціалізованих послуг, що надаються на внутрішніх водних шляхах суб’єктами природних монополій, які підлягають державному регулюванню, а також забезпечення ефективності функціонування ринків, що перебувають у стані природної монополії, на основі збалансування інтересів суб’єктів природних монополій та споживачів їх послуг.

Проєкт акта розроблено Міністерством інфраструктури України на виконання частини першої статті 8, статті 47 Закону України «Про внутрішній водний транспорт» (далі – Закон), які набирають чинності з 01.01.2022, та частини першої статті 9 Закону України «Про природні монополії».

Відповідно до частини першої статті 8 Закону перелік спеціалізованих послуг, що надаються на внутрішніх водних шляхах суб’єктами природних монополій, що підлягають регулюванню національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту, визначається Кабінетом Міністрів України.

Тарифи, зазначені в статті 47 Закону – послуги з лоцманського проведення суден внутрішніми водними шляхами, які здійснюються річковими лоцманами та надаються державною лоцманською організацією всім суднам, у тому числі іноземним, – не відносяться до вільних тарифів.

Лоцманське проведення суден внутрішніми водними шляхами має на меті забезпечення безпеки судноплавства, відповідно, є складовою комплексу заходів, спрямованих на забезпечення безпечного використання внутрішніх водних шляхів для судноплавства.

На даний час послуги з лоцманського проведення на річкових внутрішніх водних шляхах надаються річковими лоцманами державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях», яке належить до сфери управління Міністерства інфраструктури України. Відповідно до пункту 4.8 Положення про державних річкових лоцманів, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 14 січня 2002 року № 11, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 лютого 2002 року за № 91/6379, із суден, які користуються послугами лоцманів, справляється плата, порядок і розмір якої встановлюється за договором.

Прийняття акта сприятиме реалізації міжнародного обов’язку держави щодо забезпечення безпеки людського здоров’я та життя, безпеки судноплавства, а також максимального сприяння споживачам лоцманських послуг і підвищення рівня якості лоцманського обслуговування на внутрішніх водних шляхах України, зростанню довіри до надавача лоцманських послуг.

Зауваження та пропозиції до проєкту прохання надавати на адресу Міністерства інфраструктури України, Директорату реформування морської та річкової галузі, просп. Перемоги, буд. 14, м. Київ, 01135, rebenok@mtu.gov.ua. 

 

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про визначення спеціалізованої послуги, що надається на внутрішніх водних шляхах суб’єктами природних монополій, яка підлягає державному регулюванню» 

Пояснювальна записка

Додаток до пояснювальної запискиВСІ Оголошення