Для людей
з порушенням зору

    Новини    21 Липня 2021, 19:17
Версiя для друку


Україна та Італія домовилися про взаємне визнання водійських посвідчень

21 Липня 2021, 19:17

20 липня була укладена Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про взаємне визнання та обмін посвідчень водія. Угоду підписали Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та Міністр сталої інфраструктури та мобільності Італії Енріко Джованіні.

Документ передбачає спрощення для громадян обох країн процедури обміну національних посвідчень. Зокрема, це дозволяє українцям, що постійно або тимчасово проживають в Італії, обміняти українське посвідчення водія на італійське без складання теоретичних і практичних іспитів та сплати відповідних грошових зборів.

Дія угоди поширюється на громадян України, які:

▪ легально проживають в Італії

▪ є резидентами країни менше чотирьох років

▪ мають дійсні українські посвідчення водія.

«Для нас важливо, щоб українці могли отримувати зручні державні сервіси не тільки у себе на батьківщині, але й за кордоном. Ця Угода дозволяє зменшити бюрократичну тяганину та зекономити кошти для багатьох наших співгромадян. Вдячний колегам з Міністерства внутрішніх справ, завдяки злагодженій роботі яких вдалося досягти цього результату», — заявив Олександр Кубраков.

Нова Угода є редакцією попередньої, яка була укладена у 2015 році строком на 5 років. Відповідно до документа, протягом останнього року строку дії Угоди сторони проводили консультації з метою її продовження. Над узгодженням документу працювали Міністерство внутрішніх справ України та Міністерство сталої інфраструктури та мобільності Італії.

«Це питання дуже актуальне для українців, які легально проживають та працюють в Італії. Процедура обміну займає певний час, адже для з'ясування дійсності документів проводитися спеціальна перевірка. При видачі нового італійського водійського посвідчення, українське буде вилучатися. Відповідно, італійці будуть здавати національний документ при отриманні українського», — повідомив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

За даними Головного сервісного центру МВС України, за 5 років, що діє Угода, отримано й опрацьовано понад 22 тисячі запитів на обмін водійських посвідчень українцями в Італії.

Нагадаємо, що під час переговорів міністри транспортних відомств України та Італії також домовились про виділення додаткової кількості універсальних дозволів категорії Euro V для перевізників обох країн. Завдяки цьому українська сторона зможе виконати свої міжнародні контракти до кінця року.ВСІ Новини