Для людей
з порушенням зору

    Новини    11 Вересня 2021, 13:35
Версiя для друку


Київ — Канів: розпочато пілотний проєкт з відновлення руху річкового пасажирського транспорту на Дніпрі

11 Вересня 2021, 13:35

Сьогодні теплохід «Ракета» прибув до Канева. Це відбулось у межах запуску туристичного річкового пілотного маршруту «Київ — Канів — Київ». Загалом планується ще три поїздки: 12, 18 та 19 вересня.

Одноденний промомаршрут складається з подорожі Дніпром із Києва до Канева та у зворотному напрямку на швидкісних теплоходах «Ракета».

Пілотний проєкт організовано з метою вивчення попиту і можливості відновлення регулярних туристичних маршрутів, включно з можливістю співфінансування таких програм із боку держави.

А вже 18 вересня у Каневі у межах проєкту відбудеться круглий стіл на тему: «Реалізація туристичного потенціалу річкових маршрутів Дніпром».

«Маршрут Київ — Канів — це перший крок для старту регулярних пасажирських перевезень по річці Дніпро. Нам важливо розуміти, чи буде генеруватися необхідний для цього попит серед українців. Надалі плануємо запускати маршрути з Києва до Чорнобиля, Переяслав-Хмельницького і Трахтемирова.

Відновлення туристичних маршрутів рікою є частиною загальної стратегії розвитку внутрішніх водних шляхів Міністерства. Ріка має стати зручнішою та безпечнішою як для пасажирських, так і вантажних перевезень.

Я вдячний команді ДАРТ і Мінкульту за пророблену роботу. Далі комплексний запуск пасажирських перевезень рікою має включити оновлення річкових вокзалів і причалів, виробництво суден в Україні» — Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

«Річкові маршрути — це не просто нові можливості для подорожей. Вони мають величезний потенціал для зростання внутрішнього туризму та формування традиції подорожей на вихідні. Маючи такі мальовничі та гарні річки, що простягаються через всю країну, — соромно не використовувати їх на повну силу. Адже провести день на теплоході — це завжди незабутні емоції. Впевнений, маршрути, які ми незабаром запустимо для всіх охочих, користуватимуться неабиякою популярністю» — Олександр Ткаченко, Міністр культури на інформаційної політики України.

«Розвиток річкових маршрутів є одним із пріоритетних напрямів у розвитку туризму України. За ініціативою міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка ДАРТ реалізувало запуск пілотних промомаршутів Дніпром для фокус-груп і представників туристичного бізнесу. Впевнена, що ця ініціатива міністра матиме відгук у серцях наших громадян і у свою чергу дасть поштовх відновленню історичних річкових маршрутів. Адже наша місія не лише принести новизну, але і відродити кращі традиції минулого» — Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму України.

«Подорож на «Ракеті» — один із найяскравіших спогадів із мого дитинства. Свого часу десятки теплоходів по Дніпру, Десні, Прип’яті доставляли в різні міста сотні тисяч пасажирів. Ми обіцяли, що докладатимемо максимум зусиль для відновлення туристичних маршрутів Дніпром. І спільно працюємо над цим. Такі теплоходи мають ходити з Києва не лише до Канева, а й Черкас, Чигирина.

Для мене важливо розвивати туристичний потенціал Черкащини. А нам є, що показати і чим здивувати» — Олександр Скічко, голова Черкаської обласної державної адміністрації.



ВСІ Новини