Для людей
з порушенням зору

    Новини    15 Вересня 2021, 15:22
Версiя для друку


Відбулась зустріч послів країн G7 з Міністром інфраструктури

15 Вересня 2021, 15:22

Учора Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зустрівся з послами держав G7. Це перша в історії Міністерства інфраструктури зустріч голови відомства з представниками «Великої сімки», що засвідчує увагу міжнародної спільноти до розвитку інфраструктури в Україні.

У фокусі зустрічі — реформа державного управління, залучення інвестицій, захист національних та економічних інтересів України.

«Партнерство з країнами G7 є важливим для втілення планів Великого будівництва. У фокусі – спільні проєкти, які скорочують відстані між нашими країнами, сприяють сталому розвитку усіх регіонів.

Для нас важливий досвід країн, які ще 10-15 років тому пройшли шлях євроінтеграції у інфраструктурі та запровадили принципи корпоративного управління у державних компаніях.

Ми маємо стратегічні проєкти співпраці із кожною країною «Великої сімки» у дорожньому, залізничному, водному та авіаційному транспорті. Далі – очікуємо нові проєкти у галузі туризму» — розповідає Олександр Кубраков.

Нагадаємо, що Міністерство інфраструктури України вже працює над спільними проєктами із експертами та компаніями з Великобританії, Німеччини, Італії, Японії, Канади, Франції та США.

Під час зустрічі Міністр інфраструктури обговорив з представниками країн “Великої сімки” низку масштабних проєктів та проблем, якими опікувалась нова команда у перші сто днів роботи, зокрема:

 нові зміни в АТ «Укрзалізниця» — проговорили підвищення тарифів на вантажні перевезення, важливу угоду з Deutsche Bahn у сферах пасажирських перевезень і енергоменеджменту. Також сторони відзначили важливість обрання нового постійно діючого Голову правління Товариства;

 критична ситуація з дозволами на міжнародні вантажні перевезення — Міністр інфраструктури наголосив на тому, що є проблема з додатковими дозволами на вантажні перевезення з країнами ЄС, особливо з Республікою Польща. Це обмежує розвиток експорту України та не дає повною мірою використовувати торговельні можливості, передбачені угодою про асоціацію з ЄС. Так, наприклад наявний обсяг дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень Республіки Польща не задовольняє потреби ринку та не відповідає розвитку товарообігу з Україною;

 реформа внутрішніх водних шляхів — з 1 січня 2022 року набирає чинності Закон України «Про внутрішній водний транспорт», який імплементує в Україні європейські стандарти у галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах. Олександр Кубраков розповів про кадрові зміни у Морській адміністрації і звернувся за підтримкою міжнародних партнерів у зміцненні її інституційного статусу;

 розвиток української авіації — Україна очікує підписання Договору про спільний авіаційний простір з ЄС. Це рішення має відкрити європейський ринок для українських перевізників, а також сприяти покращенню сервісу в українській авіації. Також триває дослідження опцій створення національного авіаперевізника за підтримки французьких консультантів.ВСІ Новини