Для людей
з порушенням зору

    Новини    17 Вересня 2021, 20:54
Версiя для друку


Відбулось перше засідання Антикризового штабу «Укрзалізниці»

17 Вересня 2021, 20:54

Сьогодні під головуванням Міністра інфраструктури Олександра Кубракова відбулось перше засідання Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця».

«Укрзалізниця» зараз перебуває в найбільшій за всі роки свого існування кризі. Річний план закупівель, який виконаний тільки на 34,2%, корупція, неефективний менеджмент і затягування реалізації критичних для держави рішень — у результаті, майже вся залізнична інфраструктура зараз у критичному стані.

Так у 2021 році замість 400 км запланованих капремонтів колії роботи проведені тільки на 169 кілометрах.

У фокусі сьогоднішнього засідання — закупівлі продукції, яка необхідна для стабільного функціонування залізниці. Ми маємо виправити ситуацію з проваленим планом закупівель.

Наше основне завдання — у максимально короткі терміни спільними зусиллями напрацювати конкретні рішення», — розповідає Олександр Кубраков.

Міністр також наголосив, що корупція та проблеми в управлінні компанією є не тільки перепоною для швидкого втілення в життя проєктів президентської програми «Велике будівництво», а також і для безпечної роботи залізниці. Зокрема, на третині залізничних колій, а це майже 9 тис. кілометрів, прострочені планові ремонти.

Основні теми першого засідання

▪ розв’язання проблеми проваленого плану закупівель матеріалів для забезпечення роботи «Укрзалізниці», який цьогоріч виконаний тільки на третину;

▪ підготовка фінансового плану «Укрзалізниці» на 2022 рік, який би враховував реальний стан компанії;

▪ підвищення ефективності роботи Наглядової ради компанії шляхом встановлення реалістичних та конкретних показників ефективності для її членів;

▪ покращення якості роботи правління через розв’язання проблеми нестабільності його кадрового складу.

Напрацьовані пропозиції

▪ укладання довготривалих контрактів з компаніями, які постачають критично важливі позиції для інфраструктурного, локомотивного та вагонного господарств;

▪ розробка окремих методологій закупівель для залізничної галузі;

▪ перехід на прямі договори з виробниками продукції, зокрема дизельного палива.

Ці стратегічні зміни покликані розв’язати проблему періодичних криз в процесі постачанні продукції «Укрзалізниці», що своєю чергою ставить під загрозу роботу державної залізничної компанії.

Окрім цього, Міністерство інфраструктури, «Укрзалізниця», Наглядова рада та інші центральні органи виконавчої влади домовилися допрацювати єдині правила для закупівель залізничної номенклатури, які дозволять впровадити в цій сфері довгострокові контракти.

Учасники штабу також домовилися зустрічатися в такому форматі не рідше одного разу на місяць, а у разі потреби проводити позачергові засідання.

Нагадаємо, 15 вересня 2021 року Уряд на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони погодив створення Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». Його очолив Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Окрім Міністра, до Антикризового штабу увійшли перший заступник Міністра інфраструктури Василь Шкураков, в. о. Голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, заступник Міністра економіки України Крістіна Голубицька, заступник Міністра фінансів України Олександр Кава, керівник департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач, представники правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, EBA, ACC та інші.ВСІ Новини