Для людей
з порушенням зору

    Новини    27 Жовтня 2021, 11:09
Версiя для друку


Україна запропонувала Республіці Польща провести незалежний міжнародний аудит роботи пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні

27 Жовтня 2021, 11:09
22 жовтня у Варшаві відбулась перша двостороння зустріч Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова та Міністра інфраструктури Республіки Польща Анджея Адамчика.
 
У фокусі зустрічі — розв’язання проблеми з дозволами на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень, а також конкретні проєкти з розвитку пасажирських і вантажних перевезень між Україною та Польщею.
 
«Польська сторона наполягає на тому, що питання надання дозволів напряму залежить від покращення ситуації з чергами на українсько-польському кордоні. Однак, і ми це неодноразово проговорювали на міжнародних зустрічах, проблеми з чергами спостерігаються з двох сторін. Це підтвердять і українські перевізники.
 
Щоб вийти з цієї ситуацію, ми запропонували провести незалежний міжнародний аудит роботи прикордонних та митних служб, виявлення вузьких місць, а за результатами проведеного аудиту прийняти відповідні спільні рішення які покращать ситуацію на кордоні.
 
Також ми зараз працюємо над низкою проєктів, які спрямовані на покращення логістичних і транспортних умов для перевізників і пасажирів в Україні. Зокрема, йдеться про нові дороги на кордонах, налагодження залізничного сполучення, а також модернізація пунктів пропуску» — розповідає Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
 
Сторони домовились про наступну зустріч двох міністрів уже найближчим часом в пункті пропуску на українсько-польському кордоні.
 
Цій події передуватиме зустріч заступників Міністрів інфраструктури України та Польщі за участі Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також відповідних служб з боку Республіки Польща.
 
Велике будівництво на кордонах з Польщею: про які проєкти йдеться?
 
Розвиток пунктів пропуску на українсько-польському кордоні
▪ початок будівництва пасажирської ділянки в пункті пропуску «Краківець»
▪ початок будівництва в пункті пропуску «Шегині»
▪ облаштування сервісної зони перед пунктом пропуску «Ягодин».
 
Дорожні проєкти
▪ розвиток 262-х кілометрового маршруту Краківець — Львів (техніко-економічне обґрунтування проєкту готує компанія «Автомагістраль-Південь)
▪ розвиток дороги М-07 Київ — Ковель — Ягодин — від кордону до міста Ковель до категорії 1а (вже відремонтовано — 16 км на під’їзді до кордону, ще 45 км буде оновлено протягом 2021–2022 років).
▪ завершено капітальні ремонти на 59 км доріг до кордону в рамках «Польського кредиту»
 
Залізниця
▪ початок будівництва гілки залізниці з Польщі в Трускавець (йдеться про відновлення залізничної колії на території України у сполученні Мальховіце — Нижанковичі);
▪ запуск швидкісного залізничного сполучення Київ — Варшава (наразі проєкт на етапі розробки пре-ТЕО).
 
 ВСІ Новини