Для людей
з порушенням зору

    Новини    1 Листопада 2021, 17:44
Версiя для друку


Україна приєдналася до європейської системи взаємодії у сфері аеронавігації

1 Листопада 2021, 17:44
З 1 листопада Україна долучилась до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю. Це завершальний етап впровадження європейських практик у галузі аеронавігації, а саме — європейської системи взаємодії в аеронавігаційній сфері.
 
«Українська аеронавігація відтепер повністю інтегрована в загальноєвропейську систему. Нарешті завершився процес, який тривав 17 років. Він охоплював масштабну адаптацію української аеронавігації до сучасних світових стандартів та технічних процедур.
 
Це крок уперед для покращення взаємодії держави та бізнесу. Нова система формування ставок та оплати за аеронавігаційне обслуговування є прозорою, зрозумілою та зручною для користування авіакомпаніями. Водночас унеможливлюється накопичення боргів авіаперевізників за користування послугами Украероруху», – розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
Чому це важливо?
 
Перевагами для авіакомпаній є відкритий та стандартизований процес формування ставок, їх щорічна актуалізація та зручна оплата рахунків. Для Украероруху – це повне покриття власних витрат завдяки ставкам та гарантія їх повної оплати авіакомпаніями. Також це покращення статусу України як рівноправного й ефективного партнера на європейському авіаційному ринку.
 
Відсьогодні справляння плати за аеронавігаційні послуги на маршруті в повітряному просторі України від українських та іноземних авіакомпаній буде здійснюватись через Центральне бюро маршрутних зборів Євроконтролю (Central Route Charges Office – CRCO).
 
Що передувало події?
 
У процесі техінтеграції здійснено масштабну роботу із приведення національної бази витрат у відповідність до вимог і принципів Євроконтролю та ІСАО, адаптовано національну нормативно-правову базу у сфері аеронавігації до європейських стандартів, забезпечено відповідність операційних та технічних процедур формату Євроконтролю, започатковано постійний конструктивний діалог з міжнародними організаціями та авіакомпаніями на платформі Євроконтролю.
 
З 2021 року Україна запровадила ініціативу зі створення двох зон справляння плати за аеронавігацію на маршруті – в повітряному просторі над материковою частиною України (charging zone «Ukraine») та в міжнародному повітряному просторі над відкритими водами окремих районів Чорного моря, де право обслуговування повітряного руху делеговано Україні (charging zone «Ukraine South»). Відповідне рішення було погоджено країнами-членами Євроконтролю наприкінці минулого року та продовжить функціонування в рамках технічної інтеграції.
 
Нагадаємо, що наразі позитивна динаміка повітряного руху в зоні відповідальності України перевищує середньоєвропейський показник. Зокрема, цьому сприяло встановлення Міністерством інфраструктури з 1 червня 2021 року нової ставки плати за аеронавігаційне обслуговування.
 
У результаті, підвищилась інтенсивність польотів у міжнародному повітряному просторі, зокрема в «Green zone» — західній частині Сімферопольського району польотної інформації. За останні місяці за цими маршрутами виконано у декілька разів більше польотів у порівнянні з показником докризового 2019 року.



ВСІ Новини