Для людей
з порушенням зору

    Новини    18 Грудня 2021, 16:00
Версiя для друку


За підтримки Данії в Україні будуватимуть судна багатоцільового призначення

18 Грудня 2021, 16:00
18 грудня відбулось підписання Меморандуму Міністерством інфраструктури України та Міністерством оборони Королівства Данії з питань співпраці щодо розвитку та посилення морського потенціалу України. Підписання відбулося в рамках офіційного візиту в Україну Міністерки оборони Данії Тріне Брамсен.
 
Зокрема, у рамках Меморандуму планується проєкт будівництва багатоцільових суден. Виробництво буде повністю локалізовано на території України, а понад 50% від обсягу замовлень буде виконано українськими підприємствами.
 
 
«Україна має великий потенціал для розвитку суднобудівництва — це й доступ до найбільших судноплавних річок Східної Європи, і сформована портова інфраструктура, та найголовніше — наявні суднобудівні потужності.
 
Майбутні україно-данські судна будуватимуться на заводі в Україні, використовуючи передовий досвід у проєктуванні наших данських партнерів, а також сучасне обладнання. Сподіваюся на розвиток нашої співпраці з Королівством Данією, особливо у високотехнологічних проєктах», — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
 
Проєкт буде реалізовано за підтримки уряду Данії та данської Експортної кредитної Агенції (EKF). Судна проєктуватимуть данські компанії відповідно до вимог замовника.
 
 
Завершення будівництва першого судна MPV80 передбачається до 2024 року. Воно зможе виконувати десятки функцій, серед яких і проведення пошуково-рятувальних робіт. Судно буде обладнане передовими розробками високотехнологічного спеціалізованого обладнання данських виробників.
Нагадаємо, що на доручення Президента України Міністерство економіки спільно з Міністерством інфраструктури розпочинає програму відновлення українського судно та машинобудування. Йдеться про будівництво в найближчі 5 років морських та річкових суден, вагонів, літаків.
 
На фото: урочисте підписання Меморандуму Юрієм Васьковим, заступником Міністра інфраструктури України та Тріне Брамсен, Міністром оборони Данії.
 
   
 
 ВСІ Новини