Інфраструктура, інтеграція в TEN-T та Імплементація Угоди про САП: підсумки перемовин з Єврокомісією
Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков провів онлайн зустрічі з представниками Європейської Комісії – Генеральним Директором Директорату з питань мобільності та транспорту Генріком Хололеєм та заступницею Генерального Директора Директорату з питань добросусідства та перемовин щодо розширення Катаріною Матерновою.
В центрі уваги перемовин – інтеграція України в Транс’європейську транспортну мережу (TEN-T), розвиток інфраструктури Сходу та Півдня України, а також імплементація Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.
«ЄС є нашим ключовим партнером і ми вдячні Єврокомісії за сприяння реформам галузі, фінансову підтримку значимих інфраструктурних проєктів. Європейські партнери України поділяють позицію щодо пріоритетності інвестицій держави в інфраструктуру, адже це необхідна умова для розвитку регіонів, єдності країни та її інтеграції в європейську транспортну мережу.
З пані Матерновою домовилися сформувати перелік флагманських проєктів у ключових інфраструктурних галузях – дорожньому та водному господарствах, залізниці, а також в питаннях розвитку електротранспорту.
З паном Хололеєм погодили дорожню карту імплементації САП. Для Міністерства принциповим є налагодження дієвого діалогу з авіавиробниками, експлуатантами, авіаперевізниками в цьому питанні, аби усі учасники ринку якнайшвидше відчули переваги САП з ЄС», – розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
Інтеграція в TEN-T
Наразі Міністерство інфраструктури у співпраці з ЄС працює над включенням в регіональні карти TEN-T наступних транспортних маршрутів:
◾ автодорога Н-01 Київ – Знам’янка
◾ залізничні ділянки Коростень – Житомир – Бердичів та Стрий – Івано-Франківськ через Долину,
◾ річки Дніпро та Південний Буг.
Зокрема, Україна висловила готовність підписати необхідну для включення до TEN-T Угоду про наміри на високому рівні.
Імплементація Угоди про САП та відновлення Транспортного діалогу
Наразі Міністерством проводиться робота щодо ратифікації Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС. Проєкт Закону очікує передачі на розгляд Верховної Ради України.
В цілях практичної імплементації положень Угоди Міністерство інфраструктури України формує склад української частини Спільного комітету Угоди про спільний авіаційний простір для роботи представників України та ЄС над реалізацією Угоди.
Впровадження екологічного транспорту
Під час зустрічі Міністр повідомив, що в рамках «Європейського зеленого курсу» Міністерством інфраструктури ведеться активна робота щодо стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні.
Окрім цього, Міністерство спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) реалізує проєкт «Міський громадський транспорт України», який передбачає забезпечення українських міст екологічним транспортом.
Наразі триває ратифікація другої фази цього проєкту обсягом фінансування 200 млн євро.
Також сторони обговорили:
◾ стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні в рамках «Європейського зеленого курсу»
◾ корпоративну реформу «Укрзалізниці» та оновлення залізничної інфраструктури
◾ проєкти розвитку внутрішніх водних шляхів
◾ стан підготовки законодавчих ініціатив по адаптації українського законодавства в транспортній сфері до європейських стандартів
В рамках перемовин Міністр повідомив європейських колег про відновлення платформи Транспортного діалогу високого рівня Україна – ЄС та запросив їх взяти участь в його засіданні, яке відбудеться в Україні в кінці березня цього року.
ВСІ Новини