Для людей
з порушенням зору

    Новини    26 Серпня 2022, 15:42
Версiя для друку


Олександр Кубраков: запрацював Реєстр пошкодженого та знищеного майна

26 Серпня 2022, 15:42
Сьогодні було презентовано Реєстр пошкодженого та знищеного майна — єдину базу даних, що міститиме інформацію про усю житлову, транспортну та соціальну інфраструктуру, яка постраждала внаслідок військової агресії. Реєстр буде використовуватися для надання громадянам компенсації пошкодженого житла, а також для планування та управління процесом відбудови.
 
 
Потреба в такому Реєстрі викликана необхідністю фіксації пошкоджень для наступного формування державної політики щодо відбудови інфраструктури та виплати компенсацій.
 
 
«Створення Реєстру – це основа для Цифрової відбудови країни. Саме у Реєстрі буде накопичена інформація про всі руйнування, спричинені російською військовою агресією, різних типів обʼєктів та різних видів власності.
 
Необхідність такої роботи викликана масштабами руйнувань – за півроку повномасштабного вторгнення ворог завдав прямих збитків інфраструктурі України на 113,5 млрд доларів. Зараз це попередні розрахунки, які ми робимо спільно з Київською школою економіки та експертами Світового банку. У реєстрі уся ця інформація буде детально обрахована та верифікована.
 
Наступний етап – за підтримки донорів та партнерів, спільно з коаліцією громадських організацій RISE Ukraine плануємо запустити розробку усіх модулів системи. Система має стати єдиним антикорупційним інструментом державного управління, забезпечити прозорість та ефективність відбудови та координацію з міжнародними партнерами.
 
Хочу подякувати донорам, партнерами та колегам з Міністерства цифрової трансформації за активну спільну роботу – попереду формування єдиної екосистеми рішень для відбудови країни», – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
 
  • Як наповнюватиметься Реєстр?
Створені органами місцевого самоврядування та військово-цивільними адміністраціями спеціальні комісіями вноситимуть до Реєстру результати обстеження пошкоджень. Комісії здійснюватимуть верифікацію даних, що вже вносяться громадянами, зокрема через застосунок Дія. Наразі через портал і застосунок Дія було отримано понад 256,6 тис. заявок про пошкоджене або зруйноване майно громадян, загальною площею понад 17,7 млн квадратних метрів.
 
У Реєстр пошкодженого та знищеного майна також буде інтегрована інформація про пошкоджені об’єкти державної та комунальної власності, а також транспортну, енергетичну та іншу інфраструктуру.
 
  • Система цифрового управління відбудовою
Формування Реєстру пошкодженого та знищеного майна — перший крок до впровадження системи Цифрового управління відбудовою, яке здійснюватиме Міністерство інфраструктури України спільно з коаліцією українських та міжнародних організацій RISE Ukraine. Система має стати єдиним антикорупційним інструментом державного управління, забезпечити прозорість та ефективність відбудови та координацію з міжнародними партнерами та донорами.
 
Функціонування Реєстру передбачено законопроєктом № 7198 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації». Наразі документ готується до другого читання у Верховній Раді.
 
Розроблення та впровадження Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється Міністерством інфраструктури в співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством розвитку громад та територій. Проєкт реалізується за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».


ВСІ Новини