Для людей
з порушенням зору

    Новини    28 Січня 2023, 12:20
Версiя для друку


Олександр Кубраков: на чверть зменшено витрати на купівлю природного газу для потреб компаній Укрзалізниці

28 Січня 2023, 12:20
Компанія-трейдер Укрзалізниця (УЗ) – «Енерго Збут Транс» – в січні вперше закупила природній газ для потреб виробничих підприємств УЗ без участі приватних посередників. При цьому вартість газу вийшла на понад 25% нижчою у порівнянні з цінами, за якими підприємства структури АТ «Укрзалізниця» купували природній газ наприкінці минулого року через приватних постачальників.
 
Нова вартість склала 18,6 тисяч гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ).
 
«В умовах повномасштабної війни ефективне управління ресурсами держпідприємств, зокрема таким стратегічним як Укрзалізниця, є питанням обороноздатності держави. Тому ми працюємо над тим, щоб процес закупівель був максимально прозорим та давав реальну економію.
 
Для цього ми вже усунули зайвих посередників та спростили процедури закупівель Укрзалізницею електрики та нафтопродуктів, а також завершуємо ці процедури для природного газу. Завдяки цьому вивільнили додаткові кошти, які Укрзалізниця направила на розвиток власної інфраструктури та парку рухомого складу» – прокоментував Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.
 
Реалізація зазначених підходів, ключовою вимогою до яких є прозорість та відсутність будь-яких посередників, вже у найближчій перспективі дозволить зекономити суттєві обсяги коштів державного АТ «Укрзалізниця» для придбання енергетичних ресурсів. Наступним кроком компанії стануть прямі закупівлі природного газу у видобувників вже безпосередньо для потреб самого АТ «Укрзалізниця».
 
Нагадаємо, що в 2021 році Укрзалізниці було дозволено закуповувати електроенергію у Енергоатома та інших суб'єктів Державної генерації на період до 3-х років за спеціальною спрощеною процедурою.
Окрім цього, в 2022 році Уряд дозволив Укрзалізниці здійснювати напряму закупівлю нафтопродуктів за зовнішньоекономічними договорами.
 
Ці рішення дозволили значно знизити витрати Укрзалізниці на придбання енергоносіів та розв’язати проблему дефіциту пального, спровоковану російськими обстрілами.


ВСІ Новини