Для людей
з порушенням зору

    Новини    1 Березня 2023, 17:06
Версiя для друку


Олександр Кубраков: Укрзалізниця отримала 100 нових вагонів в рамках виконання держбюджету

1 Березня 2023, 17:06
Сьогодні за участі Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та керівництва Укрзалізниці залізничникам передані 15 нових пасажирських вагонів.
 
 
Це останні 15 пасажирських вагонів зі 100, які були замовлені в 2021 році за кошти державного бюджету.
 
«Українська залізниця – одна з надійних опор обороноздатності та економічної стійкості держави. Завдяки системній та злагодженій роботі команди нам вдалося суттєво оновити вагонний парк Укрзалізниці, підтримати промисловість і забезпечити роботою десятки тисяч залізничників. Попри триваючі бойові дії компанія продовжує успішно виконувати свою гуманітарну функцію.
 
Так, значна частина цих 100 вагонів використовувалася для евакуації населення з лінії фронту та для перевезення дипломатичних делегацій країн-союзників. Вагони виготовлені з урахуванням принципів інклюзивності та безбар'єрності» – прокоментував Олександр Кубраков.
 
 
В кожному з переданих 15 вагонів передбачено інклюзивну вбиральню та одне безбар'єрне купе, де є спеціальні спальні дивани зі зміною кута нахилу і фіксацією тіла, місце для інвалідного візка та ремені для його закріплення, пульт з регулюванням освітлення, кнопкою виклику провідника, пристроєм гучномовного зв’язку з провідником.
 
В усіх інклюзивних вагонах встановлені рельєфні таблички зі шрифтом Брайля, нанесено контрастне маркування для людей з вадами зору, а вхідна група обладнана подовженими поручнями та складними пандусами.
 
Інші нові пасажирські вагони, отримані в рамках замовлення, обладнано кондиціонером, кулером з питною водою, сигналізацією на кожному купе, індикатором зайнятості вбиралень та кнопкою виклику провідника. Вагони мають збільшений обсяг багажного відділення та обладнані системами відеоспостереження в загальних зонах, вакуумними туалетами, сповивальними столиками, а також розетками та USB-портами біля кожного місця.
 
Отримані 15 вагонів курсуватимуть у складах поїздів зі столиці на Кишинів, Хелм, Перемишль, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Херсон, Одесу, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, а також в складі поїздів за маршрутами Одеса – Львів, Дніпро – Трускавець, Харків – Трускавець, Харків – Одеса, Харків – Івано-Франківськ, Харків – Хелм та Запоріжжя – Перемишль.
 
 
Всі 100 вагонів були виготовлені Крюківським вагонобудівним заводом. Цьогоріч в держбюджеті також передбачено кошти на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень.
 

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram.

 
 


ВСІ Новини