Для людей
з порушенням зору

    Новини    6 Квітня 2023, 11:17
Версiя для друку


Мінвідновлення запроваджує прозорі умови для ефективної відбудови

6 Квітня 2023, 11:17
Про це під час презентації Державної антикорупційної програми «Шлях до майбутнього без корупції: покрокова інструкція» розповів Сергій Деркач, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури. 
 
«Для Міністерства відновлення державна антикорупційна програма передбачає розробку та удосконалення понад 10 нових цифрових інструментів: онлайн платформ, порталів та електронних реєстрів, які дозволятимуть моніторити процес відбудови, отримувати послуги у сфері містобудування тощо. Тобто йдеться про створення умов для прозорого і підзвітного відновлення за рахунок цифровізації та автоматизації всіх процесів та послуг», – розповів Сергій Деркач.
 
Для реалізації  Державної антикорупційної програми Міністерство працює над:
 
  • розробкою нормативно-правової основи для моніторингу якості робіт з відновлення;
  • запровадженням онлайн-платформи для збору та публікації відкритих даних про моніторинг та якість робіт з відновлення;
  • публікацією на онлайн-платформі актуальних результатів проведення моніторингу за якістю з відновлення; 
  • впровадженням цифрового інструменту управління відбудовою із публічним доступом до інтерактивної мапи робіт.
Мінвідновлення також активно працює над усуненням корупційних ризиків у містобудівній сфері. Йдеться про інтеграцію чинної містобудівної документації до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). 
 
Крім того,  активно запроваджується антикорупційний комплаєнс. Він передбачає проведення оцінки корупційних ризиків та запровадження системи ризик-менеджменту у сфері закупівель та видання дозвільної документації; аудит системи запобігання корупції; навчання антикорупційних уповноважених системи Міністерства. Заходи реалізуються спільно з експертними організаціями, зокрема  Базельським інститутом управління. 
 
Ще один напрямок – забезпечення прозорого дипломування моряків. Вже запрацювала оновлена за складом і функціоналом Державна кваліфікаційна комісія моряків при Адміністрації судноплавства. 
 
Триває робота над реформуванням процесу перетину кордону, сфери пасажирських та вантажних перевезень. Для цього спільно з партнерами було запущено проєкти єЧерга та єТТН, які обмежать людський фактор та унеможливлять корупційні  зловживання. 
 
Нагадаємо, Міністерство відновлення розпочало реалізацію масштабної стратегії антикорупційного комплаєнсу та ініціювало створення Групи підтримки доброчесності при Міністерстві.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram.


ВСІ Новини