Для людей
з порушенням зору

    Новини    9 Червня 2023, 15:34
Версiя для друку


Олександр Кубраков: Україна та ЄБРР запускають спільний проєкт для підтримки Укрзалізниці

9 Червня 2023, 15:34
Міністерство відновлення, Укрзалізниця та Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розпочинають реалізацію «Проєкту надзвичайної підтримки української залізниці». Проєкт з бюджетом 200 мільйонів євро передбачає фінансове сприяння у відновленні, модернізації залізничної інфраструктури та оновленні рухомого складу.
 
Відповідну Гарантійну угоду щодо реалізації проєкту сьогодні, 9 червня, підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков і керуючий директор ЄБРР з питань Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.
 
 
«Зважаючи на створені агресором обмеження роботи українських чорноморських портів, наразі Міністерство відновлення особливу увагу приділяє розвитку автомобільної та залізничної логістики на західних кордонах. Йдеться, перш за все, про модернізацію інфраструктури та оновлення рухомого складу.
 
Завдяки фінансовій підтримці ЄБРР ми зможемо суттєво прискорити цей процес та гарантувати безперебійну роботу Укрзалізниці в коротко- та середньостроковій перспективі.
 
Дякую партнерам з ЄБРР, особливо керуючому директору Банку з питань Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне. за підтримку, яку надає Банк з перших днів повномасштабного вторгнення росії», — прокоментував Олександр Кубраков.
 
  • Про проєкт
Бюджет «Проєкту надзвичайної підтримки української залізниці» становить 200 мільйонів євро. Вони надані ЄБРР під державні гарантії.
 
Ці кошти будуть спрямовані на:
 
◾️ закупівлю матеріалів для забезпечення стабільного;
◾️ функціонування залізничних коридорів між Україною та ЄС;
придбання локомотивів;
◾️ фінансову підтримку Укрзалізниці, необхідну для забезпечення стабільних перевезень.
 
Реалізацію проєкту планується розпочати вже в липні цього року.
 
Укрзалізниця та ЄБРР співпрацюють протягом 25 років. За підтримки ЄБРР профінансовано оновлення парку вантажних вагонів Укрзалізниці, розширення сполучення з ЄС, в тому числі, побудовано Бескидський тунель.
 
Загалом, за цей період сторони реалізували проєкти на понад 300 мільйонів євро.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram


ВСІ Новини