Для людей
з порушенням зору

    Новини    14 Червня 2023, 11:17
Версiя для друку


Олександр Кубраков: громадам потрібно зафіксувати збитки для отримання репарацій від росії за завдану шкоду внаслідок підриву Каховської ГЕС

14 Червня 2023, 11:17
За ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури сьогодні на засіданні Уряду було рекомендовано Херсонській обласній та міській військовим адміністраціям розпочати процес оцінки наслідків підриву греблі Каховської ГЕС в результаті збройної російської агресії.
 
«Після проведення рятувальної операції та розмінування території необхідно розпочати обстеження об’єктів, які опинилися в епіцентрі катастрофи. Там, де ще немає, громадам потрібно створити комісії, які розпочнуть фіксувати пошкодження і руйнування житла та інших об’єктів. Уся інформація повинна вноситися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна внаслідок бойових дій. Тут у нас дві мети. Перша – аби люди, які постраждали від підриву Каховської ГЕС, змогли отримати грошову допомогу для відновлення свого житла. Друга мета – в майбутньому змусити росію виплатити репарації за завдану шкоду», – підкреслив віце-прем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков.
 
За даними штабу з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС, постраждав 31 об’єкт водопостачання та водовідведення, було затоплено 28 великих промислових об’єктів. Понад 3,5 тисячі будинків у 48 населених пунктах досі залишаються підтопленими. Також під водою залишаються ділянки автодороги державного значення Херсон – Генічеськ.
 
Державний реєстр пошкодженого та знищеного майна внаслідок бойових дій — це верифіковані дані про руйнування, завдані внаслідок російської збройної агресії. Цифрова система фіксує збитки аби в майбутньому визначити обсяг репарацій, які має виплатити росія.
 
Закон «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» набув чинності 22 травня 2023 року.
 
Закон визначає перелік отримувачів компенсації за знищене та пошкоджене житло, її види, механізм оцінки та прийняття рішення щодо її надання.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram.


ВСІ Новини