Для людей
з порушенням зору

    Новини    6 Липня 2023, 14:54
Версiя для друку


Мінвідновлення та Рада Європи спільно працюють над новою житловою політикою України

6 Липня 2023, 14:54
Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська взяла участь у засіданні Наглядової ради проєкту Ради Європи «Сприяння розробці житлових рішень для осіб, постраждалих від війни в Україні».
 
У фокусі засідання — створення нових підходів до забезпечення житлом українців, заснованих на міжнародних стандартах прав людини та з урахуванням найкращих практик і досвіду держав Європи.
 
 
«Вже зараз разом з проєктом Ради Європи обговорюємо проєкт нового Закону «Про основні засади житлової політики». Зміни у цій сфері назріли, адже, для розуміння, чинний Житловий кодекс розроблений в далекому 1983 році і, очевидно, не враховує сучасних реалій.
 
Спільно з Радою Європи ми зможемо створити абсолютно нові підходи, які будуть максимально синхронізовані з європейською практикою. Для нас це важливо, адже Міністерство продовжує працювати над підготовкою України до повноцінного вступу в Європейський Союз.
 
Дякую Раді Європи за постійну підтримку України у пошуку сталих рішень соціальних проблем, викликаних війною. Впевнена, що будемо тільки розширювати та поглиблювати нашу співпрацю», – зазначила Наталія Козловська.
 
Міністерство відновлення та проєкт «Сприяння розробці житлових рішень для осіб, постраждалих від війни в Україні» також працюють над:
◾️ удосконаленням системи управління житловим фондом;
◾️ розробкою механізмів залучення коштів Банку розвитку Ради Європи для будівництва житла в Україні.
 
Наталія Козловська також розповіла європейським партнерам про діяльність Міністерства відновлення з забезпечення житлом українців, постраждалих внаслідок збройної агресії рф.
 
Зокрема, уже запущено програму грошової допомоги для ремонту пошкодженого житла єВідновлення. Завдяки ній українці отримали змогу підготувати своє житло до холодів.
 
Також найближчими тижнями планується запуск програми компенсації за знищене житло. Вона дозволить українцям придбати собі нову квартиру чи будинок, або ж побудувати новий будинок.
 
Проєкт Ради Європи «Сприяння розробці житлових рішень для осіб, постраждалих від війни в Україні» спрямований на надання технічної та експертної підтримки державним та місцевим органам влади. Йдеться про питання вдосконалення нормативно-правової бази щодо житлових рішень та полегшення доступу до житлових програм для внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих від війни в Україні.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram.


ВСІ Новини