Для людей
з порушенням зору

    Новини    1 Серпня 2023, 10:25
Версiя для друку


Розроблені типові проєкти дитсадків, шкіл та адмінбудівель для безкоштовного використання

1 Серпня 2023, 10:25
Органи місцевого самоврядування зможуть безкоштовно скористатись проєктами дизайну повторного використання для впровадження власних проєктів відновлення. Розробка типових проєктів проводиться в рамках Програми з відновлення України (URP) — рамкової позики від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).
 
Серед типових проєктів:
◾будівля центру надання адміністративних послуг загальною площею 443,90 м²,
◾ будівлі закладів дошкільної освіти на 225, 150 та 75 місць,
◾ будівлі закладів шкільної освіти на 1008, 672 та 336 місць.
 
«Використання типових проєктів дозволить заощадити кошти та час на розробку проєктної документації для об’єктів відновлення. Вони враховують сучасні вимоги щодо безпеки, безбар’єрності та енергоефективності. Кожна така будівля має підземне приміщення подвійного призначення з захисними властивостями протирадіаційного укриття. Крім того, їх можна легко адаптувати під потреби окремої громади, а отже і максимально пришвидшити будівництво», — зазначив Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України, Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.
 
Розробка проєктів розпочалася у 2022 році, за цей час було проведено низку робочих зустрічей і консультацій представниками міністерств, регіональної та місцевої влади, проєктних та експертних організацій. До 31 серпня 2023 р. проєкти мають пройти державну експертизу, після чого стануть доступні на вебсайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України (Міністерство відновлення).
 
Проєкти повторного використання розробила українська компанія «Творча Архітектурна майстерня А. Пашенько» (Architects Pashenko) у співпраці з Cowater International за ініціативи Міністерства відновлення та за фінансової підтримки Європейського Союзу і ЄІБ.
 
Застосування проєктів повторного використання буде здійснюватися на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 2022 р. № 1160 «Про затвердження Порядку розроблення, здійснення експертизи та застосування проєктів повторного використання у будівництві та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 і від 23 травня 2011 р. № 554».
 
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram.
 


ВСІ Новини