Для людей
з порушенням зору

    Новини    10 Серпня 2023, 09:11
Версiя для друку


З Фонду ліквідації виділять 4,77 мільярда гривень на 133 регіональних проєкти відновлення та закупівлю спецтехніки

10 Серпня 2023, 09:11

З Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф (Фонд ліквідації) буде виділено 4,77 мільярда гривень на реалізацію 133 регіональних проєктів відновлення, а також на закупівлю пріоритетних видів спецтехніки. Відповідне розпорядження було ухвалене на засіданні Уряду у середу.

Затверджені проєкти відновлення були розглянуті в липні, під час другого засідання Міжвідомчої робочої групи під головуванням Віце-прем’єр-міністра з відновлення України, Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова.

«Фонд ліквідації дозволяє громадам подавати на розгляд всі проєкти відновлення, які є для них критичними. Пріоритет надається тим проєктам, які дозволяють забезпечити мешканців постраждалих територій житлом, об’єктами цивільного захисту, а також надавати базові комунальні та освітні послуги, послуги охорони здоров’я. Це все формує умови для повернення повноцінного життя в постраждалі громади, що і є головним завданням проєктів критичного відновлення», – зазначив Олександр Кубраков.

За результатами другого засідання Міжвідомчої робочої групи найвищий пріоритет отримали:

  • проєкти з відновлення пошкоджених або зруйнованих об’єктів, переважна кількість яких – багатоквартирні житлові будинки,

  • облаштування захисних споруд цивільного захисту,

  • об’єкти водопостачання та водовідведення, необхідність реалізації яких спричинена наслідками підриву ворогом Каховської ГЕС,

  • об’єкти для забезпечення житлом ВПО та осіб, які його втратили внаслідок збройної агресії.

Додатково майже 550 мільйонів гривень буде виділено на відновлення та створення резервних потужностей об’єктів теплопостачання.

Крім того, було вирішено спрямувати кошти Фонду ліквідації на закупівлю пріоритетних видів спецтехніки (екскаватори-навантажувачі, сміттєвози, автовежі, самоскиди та автокрани) для Донецької, Сумської, Херсонської та Чернігівської областей.

Нагадаємо, за результатами першого засідання Міжвідомчої робочої групи Уряд затвердив виділення 6,6 мільярда гривень на регіональні проєкти. Таким чином, в цілому на реалізацію проєктів, спрямованих на ліквідацію наслідків збройної агресії, буде розподілено 11,37 мільярда гривень коштів Фонду.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

 ВСІ Новини