Для людей
з порушенням зору

    Новини    9 Жовтня 2023, 15:24
Версiя для друку


Моряки отримуватимуть послужну книжку поштою

9 Жовтня 2023, 15:24
Послужна книжка моряка – один з основних документів, за допомогою якого моряк може підтвердити та присвоїти звання по наявному в нього стажу. Книжка містить відомості про стаж роботи моряка на судні.
 
Раніше послужну книжку можна було отримати лише за умови особистого звернення. Тепер моряку достатньо відправити документи поштою, і так само у відповідь отримати необхідний документ. Таким чином знижується можливість спекуляцій щодо результатів рішення про видачу документів.
 
Отримати послужну книжку моряка (ПКМ) можна у два кроки:
  • Сплатити за бланк послужної 245,28 грн та зібрати пакет документів: заяву про видачу ПКМ, копії паспорта, посвідчення особи моряка (за наявності), диплома або свідоцтва, що підтверджує кваліфікацію, 2 фотокартки розміром 3х4 см, квитанцію про сплату за бланк ПКМ, гарантійний лист про сплату за послуги з доставки. Моряк відправляє документи до Адміністрації судноплавства, за адресою просп. Берестейський, 14, м. Київ, 01135;
  • Адміністрація судноплавства розгляне заяву, після чого виготовить послужну книжку. Процес триває до 10 днів, після чого моряк отримує документ за вказаною в гарантійному листі адресою.
Також послужна книжка моряка видається за новим зразком. Вона має більше сторінок, що дозволяє рідше її змінювати, а стандарти внесення даних про стаж роботи моряка на суднах було спрощено з урахуванням міжнародних стандартів та побажань спільноти. При цьому, якщо у моряка є місце в послужній книжці старого зразка, він може продовжувати її заповнювати.
 
Нагадаємо, що з моменту запуску послуги дипломування моряків через Дію вже понад 2600 моряків вже звернулись до Адміністрації судноплавства для того, щоб підвищити або підтвердити звання та отримати кваліфікаційні документи. Це можна зробити особисто або через представника. На здачу кваліфікаційного іспиту (CES-test 6.0) через Дію записалося понад 800 моряків.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram 


ВСІ Новини