Для людей
з порушенням зору

    Новини    15 Листопада 2023, 20:52
Версiя для друку


Відкриті дані: в DREAM запрацював публічний модуль аналітики

15 Листопада 2023, 20:52
Відтепер статистика по проєктах відновлення, заведених в екосистему DREAM, доступна для всіх. Публічний модуль аналітики дозволяє дізнатись загальну кількість проєктів в розрізі областей, районів і громад, запланований бюджет по них, підтверджений обсяг фінансування тощо. Модуль є відкритим для всіх користувачів і доступний за посиланням*
 
Модуль аналітики – безкоштовний аналітичний інструмент для аналізу даних обʼєктів та проєктів відновлення та розвитку, заведених в екосистему DREAM. Інформація в модулі подається у вигляді таблиць, графіків та діаграм, зручних для проведення аналітичних досліджень. З допомогою зручних фільтрів можна обрати проєкти в окремій області та громаді. Також інструмент дозволяє переглянути проєкти за ініціатором, типом, джерелом фінансування, стадією впровадження тощо. Інструмент інтегрований з екосистемою DREAM, що дозволяє отримувати оновлені дані щодня.
 
«Система DREAM побудована за принципом “всі бачать все”. Тому для нас було дуже важливим запустити публічний модуль аналітики, який буде зручним і зрозумілим для всіх. У кожного громадянина має бути можливість побачити, що просто зараз відновлюється у його населеному пункті та за які кошти. Це ще один спосіб інформування громадськості та долучення її до процесу відновлення», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
 
Кожен користувач може налаштувати систему фільтрів, щоб сформувати власний перелік проєктів для вивчення. А єдиний ідентифікатор дозволяє інтегрувати всі дані щодо проєкту в DREAM на всіх стадіях його реалізації. Загальний опис кожного обраного проєкту можна переглянути на публічному порталі dream.gov.ua, перейшовши за відповідним посиланням у модулі аналітики.
 
Модуль допомагає ініціаторам проєктів керувати процесом реалізації та, за потреби, вносити зміни в проєкт, а також швидко сформувати аналітичну звітність. Громадські організації можуть використовувати аналітику для збору та аналізу даних про проєкти та переконатися, що ресурси витрачаються ефективно, а проєкти – реалізуються в інтересах громади. Зі свого боку, фінансові організації, в тому числі міжнародні партнери, отримають дані для прийняття рішень про фінансування проєктів відновлення.
 
Наразі в екосистемі DREAM налічується понад 1300 проєктів відновлення та модернізації, які були добровільно заведені громадами, обласними та міськими адміністраціями, державними підприємствами, установами та організаціями. Щотижня в систему додаються десятки нових проєктів.
 
Запис онлайн-презентації публічного модуля аналітики DREAM доступний за посиланням 
 
Нагадаємо, днями розпочалося відкрите тестування оновленого функціоналу цифрової екосистеми управління відбудовою DREAM. Долучитись до тестування може будь-яка громада, обласна та міська адміністрація, державне підприємство, установа чи організація, подавши заявку за цим посиланням
 
У жовтні був презентований публічний API (Application Programming Interface). Завдяки АРІ всі дані по проєктах, заведених в DREAM, стали доступними для професійних користувачів, які працюють з інструментами аналітики. АРІ доступний за посиланням
 
*на етапі пілотного проєкту результати аналізу модуля аналітики не є офіційною статистикою і можуть бути не точними
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram


ВСІ Новини