Для людей
з порушенням зору

    Новини    6 Грудня 2023, 10:12
Версiя для друку


Олександр Кубраков: Спроможні громади – основа ефективного відновлення України

6 Грудня 2023, 10:12
У Бучі пройшов форум «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція». У центрі обговорення – перспективи реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади на 2024 рік, а також відбудова громад.
 
«Ми оновлюємо та актуалізуємо законодавство для посилення інституційної спроможності громад та формування ефективного багаторівневого урядування.
 
Для подальшої реалізації реформи децентралізації важливим є прийняття змін до законодавства про місцеві державні адміністрації, які дозволять переформатувати їх в органи префектурного типу і запустити збалансовану систему забезпечення законності дій. Для прозорості і підзвітності процесу відновлення громад ми запускаємо цифрову екосистему управління відбудовою DREAM, в якій вже активно працюють понад 150 громад. Інший важливий цифровий інструмент – Геоінформаційна система (ГІС), що дозволяє ухвалювати рішення, впроваджувати плани відбудови та моніторити їх виконання, ґрунтуючись на актуальних даних.
 
У всіх цих процесах нам допомагають партнери. Вони підтримують громади через нашу ініціативу Команда підтримки громад.
 
Я переконаний, що синергія органів державної влади, місцевого самоврядування та інституцій громадянського суспільства сприятимуть Україні стійкого демократичного урядування на місцях», – наголосив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
 
Серед ключових завдань реформи децентралізації зараз:
  • Розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади;
  • Розвиток місцевої демократії. У Верховній Раді вже прийнято в першому читанні відповідні законодавчі ініціативи в цьому напрямку (законопроєкти №6319 та №7283);
  • Законодавче врегулювання відновлення діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на деокупованих територіях, переходу від військової назад до цивільної адміністрації;
  • Посилення фінансової спроможності місцевого самоврядування. Зокрема, удосконалення механізму зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів та перегляд механізму горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів.
Міністр також зазначив, що у нещодавно опублікованому звіті Європейської Комісії визнано позитивні результати реформи децентралізації. З урахуванням відповідних рекомендацій Єврокомісії Міністерством підготовлено пропозиції до Плану України в частині продовження реформи децентралізації і розроблено розширений план заходів з реалізації реформи до 2027 року. План України було презентовано на початку листопада цього року.
 
Про ініціативу Команда підтримки громад (Communities Support Team), згадану Міністром, детальніше можете дізнатися з нашого допису на Facebook
 
Форум організовано Комітетом держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування. За сприяння та підтримки HOVERLA / проєкт USAID в Україні «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування», Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, Швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram


ВСІ Новини