Для людей
з порушенням зору

    Новини    29 Грудня 2023, 14:16
Версiя для друку


Юрій Васьков: Посилення експортної спроможності – головний інструмент економічного відновлення України

29 Грудня 2023, 14:16
Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков під час підсумкової зустрічі команди Міністерства з головами дипмісій та громадськістю розповів про основні досягнення у напрямку нарощування обертів українського експорту.
 
 
«Нарощування експорту є однією з основних складових економічного відновлення України.
Сьогодні системно працює Український коридор – тимчасовий морський шлях Чорним морем. З серпня ним вже скористалось майже 250 суден. Це понад 10 мільйона вантажів, з яких 6 мільйонів – агропродукція. Наразі темпи зростання експорту через Український коридор вже суттєво перебільшили темпи зростання експорту в рамках Зернової ініціативи.
 
 
На додаток до цього ми продовжуємо розвивати альтернативні експортні шляхи. Ми зосередилися на морських портах Дунайського кластеру. До війни експорт через цей напрямок складав 1,5% від загального обсягу, водночас завдяки розвитку портів на Дунаї цей показник збільшився до 30%», – зазначив Юрій Васьков.
 
 
За словами Юрія Васькова значна переорієнтація експорту через порти Дунаю та вжиті заходи щодо їх розвитку призвели до рекордної цифри перевалки вантажів по цьому напрямку – 120 тисяч тонн на добу. Попри функціонування Українського коридору розвиток портів Дунайського кластеру залишається одним з пріоритетів Міністерства відновлення на 2024 рік. Також серед основних досягнень 2023 року Юрій Васьков виділив прогрес у реформуванні законодавства, подальшому розвитку логістичних маршрутів, співпраці з міжнародними партнерами.
 

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

 ВСІ Новини