Для людей
з порушенням зору

    Новини    3 Січня 2024, 10:21
Версiя для друку


Єгор Фаренюк: Завдяки роботі Фонду енергоефективності у 2023 році майже 17 тисяч сімей вже змогли повернутись додому

3 Січня 2024, 10:21
Голова Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк під час підсумкової зустрічі команди Міністерства з головами дипмісій та громадськістю розповів про основні досягнення Фонду енергоефективності за 2023 рік.
 
«Після початку повномасштабної війни Фонд дещо трансформувався — внесення змін до низки законів дало змогу розширити сферу діяльності. Зокрема, допомагати ОСББ, будинки яких зазнали пошкоджень внаслідок ворожих обстрілів.
 
 
Вже рік ми реалізуємо Програму “ВідновиДІМ” — механізм, який дозволяє нам підтримувати активних людей, які об’єдналися в ОСББ. Надаємо їм гранти на ремонти будинків, що не мають значних руйнувань. Звичайно, хотіли б, щоби клієнтів цієї ініціативи було менше, але ворог продовжує обстрілювати наші міста. Велику увагу приділяємо питанням зменшення корупційних ризиків — прописали чіткі вимоги до будівельних компаній і підрядників, яких наймають ОСББ. Всі вони проходять комплаєнс-процедуру. З листопада 2022 року ми виплатили ОСББ понад 278 мільйонів гривень і ще маємо заявок на майже 700 мільйонів гривень. За ці кошти відновимо тисячі домогосподарств — майже 17 тисяч родин вже повернулися додому та очікуємо що ця кількість зросте до 30 тисяч.
 
 
При цьому основною у нашій діяльності залишається Програма “Енергодім”, яку адмініструємо разом з IFC. Наразі маємо понад 300 повністю або частково завершених проєктів. Під час воєнного стану виплатили 800 млн грн грантів нашим бенефіціарам — ОСББ, які навіть у такий складний час прагнуть термомодернізовувати будинки. Нова версія пакета “А” дає їм змогу швидко модернізувати систему опалення та економити 20–25% енергії», — зазначив Єгор Фаренюк.
 
 
Розповідаючи про плани на 2024 рік, Єгор Фаренюк окреслив такі:
  • Підвищити кількість повністю або частково завершених проєктів за Програмою «Енергодім» до 450, що допоможе скоротити викиди СО2 на 63 тисячі тонн;
  • Повне або часткове завершення наявних проєктів за програмою «ВідновиДІМ» — не менше 400;
  • Запуск пілотного етапу Програми «ГрінДІМ», направленої на забезпечення приватних та багатоквартирних домогосподарств електроенергією в умовах можливих блекаутів. Йдеться про встановлення сонячних панелей з акумуляторами і теплових насосів.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

 



ВСІ Новини