Для людей
з порушенням зору

    Новини    16 Квітня 2024, 15:43
Версiя для друку


Львів отримав 10 нових трамваїв за підтримки Європейського Інвестиційного Банку

16 Квітня 2024, 15:43

Закупівля трамваїв Львовом є частиною проєкту «Міський громадський транспорт України», який є рамковим кредитом ЄІБ на суму 200 млн євро. Ця інвестиція забезпечує міські ради та муніципальні транспортні компанії ресурсами для оснащення українських міст сучасним міським громадським транспортом, таким як тролейбуси, трамваї та автобуси. Управління проєктом здійснює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством фінансів України.

10 нових п'ятисекційних низькопідлогових трамваїв тепер обслуговують міський маршрут Львова, що з'єднує великий житловий район Сихів з центром міста. Широкі двері та сидіння пристосовані для маломобільних груп населення. Розширення трамвайного парку Львова є також необхідним, оскільки через війну у місті  проживає понад 100 000 внутрішньо переміщених осіб. 

«Якісний громадський транспорт — один з ключових запитів на зміни серед мешканців українських міст. Ми вдячні, що, попри війну, наші європейські партнери продовжують підтримувати розвиток міського громадського транспорту, наближаючи його до європейських стандартів. Львів та інші міста, які беруть участь у проєкті ЄІБ "Міський громадський транспорт України", демонструють неабияку стійкість у виконанні поставлених завдань — чи то оновлення транспорту, чи то відновлення пошкоджених об'єктів — і покращують життя громадян всупереч усім викликам» — зазначив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. 

Загалом в межах проєкту «Міський громадський транспорт України» парки громадського транспорту також оновлюються в Києві, Харкові, Тернополі, Луцьку, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві та Івано-Франківську. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури сприяє містам-учасникам проєкту у підготовці, впровадженні та прийнятті європейських стандартів сталої міської мобільності. 

Довідково

Працюючи в Україні з 2007 року, ЄІБ підтримує євроінтеграцію країни, особливо після повномасштабного вторгнення Росії. З портфелем проєктів на суму 7,3 млрд євро Банк інвестує у муніципальну інфраструктуру, енергетику, транспорт та малі й середні підприємства, щоби покращити повсякденне життя, стимулювати економічне зростання та сприяти стійкості й відновленню України. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ЄІБ надав негайну допомогу, виділивши 2 млрд євро на терміновий ремонт критичної інфраструктури.

 

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

 ВСІ Новини