Для людей
з порушенням зору

    Новини    8 Травня 2024, 14:14
Версiя для друку


Налагоджуємо співпрацю з Єврокомісією щодо регіональної політики та управління європейськими інвестиційними фондами

8 Травня 2024, 14:14

Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України провела зустріч з Генеральною директоркою з питань регіональної та міської політики Європейської комісії Теміс Христофіду (Themis Christophidou).

Віцепрем'єр-міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков розповів про ключові сфери та напрямки на яких сфокусована робота Міністерства: відновлення регіонів та інфраструктури, робота у сферах транспорту, міського планування, житлового господарства, будівництва та технічних регуляцій, децентралізації та підтримки місцевого самоврядування.

Попри війну Україна впроваджує реформи та продовжує свій євроінтеграційний курс, а питання розвитку територіальних громад і регіонів залишається одним з пріоритетних напрямків роботи.

Для посилення регіонального розвитку, оновлено Державну стратегію регіонального розвитку до 2027 року, вона адаптована до реалій війни та узгоджена з Планом України, який був затверджений Урядом України на виконання вимог Регламенту (ЄС) 2024/792 Європейського Парламенту та Ради від 29 лютого 2024 року про заснування Українського фонду («Регламент Українського фонду»).

Крім того, триває адаптація української політики регіонального розвитку до інструментів політики згуртування, що застосовуються Європейським Союзом.

На тлі щоденних терористичних атак росії на цивільну та критичну інфраструктуру України, потреби у відновленні на регіональному та місцевому рівнях України постійно зростають.

Завдяки Ukraine Facility, українська регіональна політика має шанс на належне перезавантаження, що базуватиметься на підході "знизу-вгору" та керуватиметься достовірними даними.

«Досвід управління фінансуванням Європейського Союзу стане першим кроком у майбутній співпраці з Європейськими структурними та інвестиційними фондами. Прозорість та підзвітність - це ті основні аспекти, які визначають успішність зовнішньої військової допомоги, макрофінансової допомоги та довіри суспільства. Коли громадськість має можливість відстежувати та контролювати ефективне використання фінансових ресурсів», – зазначив  Віцепрем'єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

В останньому дослідженні Transparency International Ukraine щодо стану прозорості міст під час повномасштабної війни, загальний рівень прозорості у 2023 році становить 42,3%.

Дослідження глобальної антикорупційної організації ґрунтується на аналізі 70 міст, додатково оцінили ще 10 муніципалітетів, наближених до лінії фронту. Попри виклики війни, 5 містам вдалося здійснити значний прогрес –  Дніпро, Дрогобич, Львів, Мукачево і Тернопіль –  лідери року в частині прозорости. Частково прозорі – 23 міста, 52 — непрозорі.

В цілому у 2023 році міські ради доволі успішно реагували на виклики війни – вчасно публікували актуальні списки укриттів, поширювали інформацію про роботу бізнесу в умовах воєнного стану, розробляли програми економічного і соціального розвитку.

Серед 70 міських рад, які брали участь у дослідженнях 2022 та 2023 років, 30 покращили свої рівні прозорості на 5% і більше. Водночас 65% міст — залишаються непрозорими. Вони обмежували мешканців у доступі до інформації про поточну діяльність ОМС та її рішення.

Transparency International Ukraine додали до індикатору прозорості питання місцевої статистики. Це один з пріоритетних для Міністерства напрямок, над яким ведеться робота у форматі робочої групи спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Державною службою статистики України, міжнародними експертами.

Команда працює над створенням того базового механізму для місцевої статистики на основі Геоінформаційної системи моніторингу й оцінки регіонального розвитку, який забезпечить повний цикл реалізації регіональної політики. Частина даних буде генеруватися в системі ГІС, як основа місцевої статистики, але інформація буде автоматично збиратись і з інших реєстрів. Це також підтримується і нашими європейськими партнерами в рамках євроінтеграційних зобов'язань України.

Ведеться робота над закріпленням обов’язковості використання на законодавчому рівні екосистеми DREAM для всіх проєктів відновлення та модернізації. Після чого важливо додати її в оцінку критеріїв і наповненість досліджень Transparency International. Наразі екосистема працює в тестовому режимі та містить понад 4000 проєктів від громад.

На завершальному етапі розробка закону «Про засади відновлення України» який створить підґрунтя для посилення ролі громадського контролю над процесами відновлення та стимулюватиме міжнародне співробітництво на рівні держави, регіонів та громад.

Ще одним інструментом посилення спроможності місцевої влади України на шляху до ЄС стане створення Спільного консультативного комітету між Україною та Європейським комітетом регіонів.

Дякуємо  Генеральному директорату з питань регіональної та міської політики за ключову роль у розробці Регуляції щодо Українського фонду та підтримку України на шляху до ЄС.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegramВСІ Новини