Для людей
з порушенням зору

    Новини    12 Червня 2024, 12:31
Версiя для друку


Нова Лейпцизька хартія: європейські принципи розвитку міст для людей тепер запрацюють і в України

В рамках тематичної панелі «Як виглядатимуть сучасні українські міста?» під час Конференції з відбудови України (#URC2024) у Берліні відбулося приєднання України до Нової Лейпцизької хартії розвитку міст.
12 Червня 2024, 12:31

«Ми вже тривалий час декларуємо застосування принципів людиноцентричності, інклюзивності, Цілей Сталого розвитку ООН у справі містопланування та відбудови, тож приєднання України до Нової Лейпцизької хартії – логічний і символічний крок, який демонструє прихильність до великої справи Європи з оновлення міст, які мають бути комфортними для їх мешканців. Такий комплексний підхід до містопланування, є наріжним каменем відбудови українських міст. Від початку, декларуючи принцип «Відбудувати краще, ніж було», ми розуміли під цим саме комплексний, інтегрований підхід до відновлення. Це не просто фізична відбудова зруйнованих об’єктів, а відновлення всього комплексу життєдіяльності населених пунктів», — зазначила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська.

 

 

Довідково: Лейпцизька хартія сталого розвитку європейських міст була розроблена за ініціативою Федерального міністра Вольфганга Тіфензее та підписана 24-25 травня 2007 року в Лейпцигу з нагоди засідання неофіційної Ради ЄС з питань розвитку міст та  територіальної згуртованості.

Нові нагальні глобальні виклики, такі як зміна клімату, втрата біорізноманіття, дефіцит ресурсів, міграція, демографічні зміни, пандемії та економіка, що швидко змінюється, прямий і місцевий вплив на міста, а також цифрові технології по всій Європі зумовили ініціативу оновлення Лейпцизької хартії у листопаді 2020 року, також під час неформальної зустрічі міністрів з міського розвитку за головування Німеччини у Євросоюзі.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegramВСІ Новини