Для людей
з порушенням зору

Ви будете переадресовані на mindev.gov.ua
    Новини    14 Січня 2025, 18:44
Версiя для друку


Посилення експортної спроможності Дунайського регіону: відбулась зустріч у форматі Quint

Quint — це платформа для діалогу, основною метою якої є обговорення спільних викликів і пошук рішень для розвитку Дунайського регіону з метою посилення експортної спроможності та розвитку логістики.
14 Січня 2025, 18:44

У Кишиневі відбулася зустріч у форматі QUINT, що об’єднала представників України, Румунії та Молдови. Серед учасників делегація США, яку очолив помічник Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О'Брайен та делегація Європейського Союзу, яку очолила Генеральна директорка з питань мобільності та транспорту (DG MOVE) Магда Копчинська. Українську делегацію очолив заступник Міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач.

Формат зустрічей Quint — це платформа для діалогу, основною метою якої є обговорення спільних викликів і пошук рішень для розвитку Дунайського регіону з метою посилення експортної спроможності та розвитку логістики. 

"Дунайський регіон для України є стратегічним вузлом, який з повномасштабним вторгненням дозволив зміцнити експортний потенціал не лише нашої країни, а Молдови та Румунії. Наші спільні зусилля зосереджені на розширенні пропускної спроможності портів. Разом з тим, завдяки роботі у форматі Quint вдалось запустити повноцінний “зелений коридор” між пунктами пропуску Рені – Джурджулешти – Галац. Це дозволило прискорити доставку вантажів до румунського порту Галац та зменшити час на контрольні процедури. Для цього з українського боку ми реконструювали пункт пропуску “Рені”, своєю чергою румунські та молдавські колеги запустили скоординований контроль на пункті пропуску "Галац"", зазначив заступник Міністра розвитку громад і територій Сергій Деркач.

Під час зустрічі, українська делегація повідомила про розвиток Дунайських портів. В пріоритеті не лише оптимізація роботи портів, але й розвиток залізничної та автомобільної інфраструктури, яка забезпечує доставку вантажів до портових терміналів. Наприклад, планується модернізація пункту пропуску "Орлівка-Ісакча", щоб через нього могли проходити не лише пороми, а й баржі та контейнери. Також розглядається відкриття нової поромної лінії між Рені та Браїлою (Румунія). Для успіху цих проєктів потрібні інвестиції як з боку бізнесу, так і від міжнародних партнерів. 

Окрім розвитку морських шляхів, на зустрічі також обговорили розбудову автомобільних пунктів пропуску для збільшення пропускної здатності українсько-румунського та українсько-молдавського кордону. Зокрема, йдеться про подальшу реконструкцію пункту пропуску "Рені", відкриття нових пунктів пропуску з Румунією. 

Окремо учасники зустрічі зосередили увагу на інтеграції української частини Дунаю до європейської мережі TEN-T. Реалізація цих кроків забезпечить прискорення доставки гуманітарної допомоги в Україну, підвищить ефективність транспортних перевезень та сприятиме інтеграції української річкової мережі в європейську транспортну систему, що зміцнить економічні та інфраструктурні зв’язки з Європейським Союзом.

Зустріч стала важливим кроком у консолідації зусиль країн для зміцнення регіональної співпраці, розширення логістичних можливостей та утвердження України як ключового гравця у глобальній продовольчій безпеці. Було обговорено спільні ініціативи з партнерами з ЄС та США, спрямовані на стабілізацію логістичних процесів у Дунайському регіоні.

 

Підписуйтеся на сторінки Міністерства розвитку громад та територій у соцмережах FacebookTwitterTelegram та WhatsApp



ВСІ Новини