Для людей
з порушенням зору

    Новини    27 Грудня 2019, 10:53
Версiя для друку


Запроваджено електронну товарно-транспортну накладну, - Владислав Криклій

27 Грудня 2019, 10:53

Від сьогодні бізнес матиме зручну для використання електронну товарно-транспортну накладну (е-ТТН). На транспортному порталі e-transport.gov.ua працює відповідний сервіс. Про це заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій сьогодні, 27 грудня 2019 року, під час спільного брифінгу з Віце-прем’єр-міністром – Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.

Участь у брифінгу також взяли генеральний директор Директорату цифрової інфраструктури на транспорті міністерства Фарід Сафаров, генеральний директор Галузевого центру цифровізації та кібербезпеки  Володимир Набоков.

Е- ТТН - електронний документ для засвідчення права на здійснення вантажних перевезень. Наразі впроваджено пілотний проект - на рівні Міністерства інфраструктури побудована центральна база даних е-ТТН, до якої вносяться данні від комерційних систем документообігу які обслуговують вантажоперевізників.

Міністр інфраструктури  відзначив, що саме такі рішення, як запровадження е-ТТН, пришвидшують інтеграцію України до єдиної транспортної мережи, що об'єднує Європу з Азією. «Запровадження е-ТТН забезпечує прискорення та спрощення взаємодії між учасниками перевезень, запобігає підміні нелегітимнимих ТТН,  забезпечує облік автомобільних вантажних перевезень у єдиній системі, зменшення витрат на створення та передачу ТТН, дає єдину точку доступу різних відомств до всіх реєстрів, які регулюють процес автомобільних вантажних перевезень», – повідомив  Владислав Криклій.

Можливості, які надає е- ТТН:

-         прискорення процесу перевірки перевізника;

-         отримання актуальної інформації з необхідних реєстрів в real-time;

-         єдиний доступ різних відомств до всіх реєстрів, які регулюють процес автомобільних вантажних перевезень;

-         автоматизація застосування штрафних санкції;

-         моніторинг діяльності контролюючих органів на місцях.

Міністерством розпочато пілотний проєкт щодо впровадження електронного документообігу електронної товарно-транспортної накладної, завданням якого є протестувати електронний документообіг електронної товарно-транспортної накладної з використанням єдиної компоненти за участю операторів електронного документообігу та учасників ринку вантажних перевезень автомобільним транспортом, стимулювати використання електронного документообігу у сфері вантажних перевезень автомобільним транспортом, з метою цифровізації процесів в транспортній галузі.ВСІ Новини