Для людей
з порушенням зору

    Новини    25 Травня 2021, 11:22
Версiя для друку


Уряд запроваджує заборону на виконання авіаційних перевезень між Україною та Республікою Білорусь

25 Травня 2021, 11:22

Строк дії заборони: з 00 год. 00 хв. 26 травня 2021 року

Мета заборони: забезпечення безпеки авіації та суспільства

Передумова: події навколо пасажирського літака компанії Ryanair, який 23 травня здійснив примусову посадку в аеропорту Мінська. За час перебування літака в аеропорту Мінська був затриманий білоруський опозиціонер Роман Протасевич.

Правова основа: відповідно до частини першої статті 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» та частини четвертої статті 10 Повітряного кодексу України.

Встановлюється заборона на:

  • здійснення будь-яких видів польотів з/до між пунктами призначення розташованих на території України та Республіки Білорусь українськими та білоруськими експлуатантами

  • виконання будь-яких видів польотів українськими експлуатантами у повітряному просторі Республіки Білорусь.

Виконання протокольного доручення покладається на Мінінфраструктури, Державіаслужбу, ДП «Украерорух». Державіаслужба та МЗС мають в установленому порядку забезпечити відповідні заходи та інформування про зазначену заборону відповідні органи Республіки Білорусь.

«Події в Білорусі стали міжнародним прецедентом. Нашим пріоритетом є безпека пасажирів та авіації. Першочергове завдання – оперативна організація всіх заходів у суворій відповідності з міжнародним і національним законодавством.

Україна готова зі свого боку надати максимальну підтримку державам та приватним компаніям у процесі перебудови маршрутів через наш повітряний простір» – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Міжнародні партнери: 24 травня лідери ЄС закликали європейських авіаперевізників уникати польотів над Білоруссю, а також «якомога швидше» ввести додаткові санкції проти Білорусі. Рішення поки не вступає в силу, воно ще має бути узгоджено і затверджено в Раді ЄС на рівні міністрів.ВСІ Новини