Для людей
з порушенням зору

    Новини    11 Жовтня 2021, 17:36
Версiя для друку


Інвестиційні проєкти та поглиблення співпраці з Францією: підсумки Paris InfraWeek 2021

11 Жовтня 2021, 17:36
Завершився тиждень міжнародної інфраструктурної конференції Paris InfraWeek 2021. Українська делегація на чолі з Міністром Олександром Кубраковим презентувала ключові інфраструктурні проєкти України на одному з найбільших інвестиційних майданчиків світу.
 
“Щороку Міністерство економіки та фінансів Франції проводить конференцію присвячену інвестиціям в інфраструктуру. Цього року у фокусі Paris InfraWeek – Україна. Цьому сприяли два ключові фактори, – активна співпраця наших країн за останні 2 роки та перші помітні результати Великого будівництва.
У 2021 році Україна та Франція підписали Рамкову угоду загальною вартістю 1,3 мільярда євро. Нові напрямки, які ми презентували цими днями потенційно додадуть ще мільярд інвестицій” — розповідає Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
 
Які ключові проєкти Україна презентувала у Парижі?
Будівництво Краковець — Львів — Броди — Рівне — результатом проєкту має стати створення в Україні першої концесійної дороги. Мета — створення комфортного швидкісного маршруту до кордону з ЄС. Запланована протяжність дороги — 262 км. Очікується, що до кінця року буде завершено розробку ТЕО і вже наступного стартує будівництво дороги.
 
     
 
Авіація та авіасполучення
▪ Цього літа Міністерство розпочало співпрацю із французькою консалтинговою компанією Aerogestion щодо оптимальної моделі створення Національного авіаперевізника.
▪ У межах розробки концепту Національного авіаперевізника вивчаються можливості для співпраці ДП «Антонов» та AirBus. Йдеться про створення нового європейського центру з модернізації іноземних пасажирських літаків у вантажні (passenger to freighter conversion) на виробничих потужностях ДП «Антонов».
▪ Модернізація МА «Бориспіль» у найбільший авіахаб Східної Європи — це довгострокова ціль розвитку авіаринку в Україні. Нагадаємо, що у 2021 році аеропорт «Бориспіль» ввійшов до 15-ки найефективніших аеропортів України. У планах Великого будівництва: залучення 12 млрд грн на розвиток інфраструктури вантажних перевезень, та ще 5 млрд грн — пасажирських перевезень.
 
Новий рухомий склад для Укрзалізниці
▪ Наразі французька компанія Alstom та Укрзалізниця фіналізують контракт щодо закупівлі Україною 130 вантажних електротягів. Це частина масштабної державної програми оновлення рухомого складу на українській залізниці, а саме локомотивів, пасажирських та вантажних вагонів тощо.
▪ У фокусі – замовлення для українських вагонобудівних заводів. Однак для участі у програмі розглядаються й іноземні компанії, з обов’язковою умовою локалізації виробництва в Україні. Це наближає до головної мети – оновлення потягів Укрзалізниці, а також забезпечення швидких та комфортних подорожей залізницею.

 

 

 ВСІ Новини