Проект концесії у порту Херсон
Херсонський морський торговельний порт
Морський порт "Херсон" розташований недалеко від гирла річки Дніпро, що впадає в Дніпровську затоку, яка безпосередньо з'єднана з Чорним морем.
Порт забезпечує перевалку різних вантажів, у тому числі зернових та харчових вантажів, піску, металобрухту, мінеральних добрив навалом та в упаковці, деревини та інших суховантажів.
Державне підприємство «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП) є одним з портових операторів у морському порту «Херсон».
Підприємство має:
– 20 га площі основної території;
– 6 складів для зберігання генеральних вантажів;
– 11 відкритих складів;
– 5 причалів загальною довжиною 600 м;
– 7,6 м максимальна глибина;
– 13 козлових кранів;
– 6 плавучих кранів;
– 27 одиниць портофлоту;
– 90+ одиниць завантажувальної техніки;
– залізничне та автодорожнє сполучення;
– близько 600 кваліфікованих працівників.
У 2018 році ХМТП було перевантажено 1,2 млн тонн вантажів, 80% з яких припадає на експортні операції. Виручка за 2018 рік склала близько 150 млн грн.
ХМТП, як державне підприємство, зіштовхується зі значними обмеженнями, які стримують його розвиток, у зв’язку з обмеженим доступом державних підприємств до фінансування. Міністерством інфраструктури України було прийнято рішення про застосування механізму концесії, як найкращої форми залучення приватних інвестицій у порт.
Запропонована концесія має на меті дати ХМТП можливість відповідати викликам ринку, підвищити конкурентне становище за рахунок комерційної гнучкості та інвестицій у оновлення та будівництво активів.
З метою підготовки проекту концесії Міністерством інфраструктури України були залучені Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) та Міжнародна фінансова корпорація (МФК) у якості радників.
Нижче ви можете ознайомитися з детальною публічною інформацією про ХМТП.
Доступ до конфіденційної інформації надається лише учасникам концесійного конкурсу після підписання договору про нерозголошення конфіденційної інформації.
З питань участі у концесійному конкурсі, просимо звертатися до Міністерства інфраструктури України та/або уповноважених радників:
okudashov@ifc.org Олег Кудашов (МФК)
martinem@ebrd.com Маркос Мартінез (ЄБРР)