Для людей
з порушенням зору

    Євроінтеграція    Щодо стану імплементації Угоди про асоціацію
Версiя для друку


Щодо стану імплементації Угоди про асоціацію

На виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, завершується розроблення та погодження Плану заходів на 2020−2022 роки з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року. Затвердження зазначеного документа має важливе значення для подальшої співпраці України та ЄС.

Діяльність Мінінфраструктури спрямована на всеохоплюючу інтеграцію транспортної галузі України у європейську мережу, яка передбачає імплементацію європейських стандартів і вимог в Україні, лібералізацію перевезень, поширення мережі TEN-T та всебічне сприяння досягненню позитивного рішення щодо включення українських внутрішніх водних шляхів до регіональної мережі TEN-T.

Важливим залишається питання залучення коштів міжнародних фінансових організацій та грантової допомоги ЄС для реалізації інфраструктурних проєктів мережі TEN-T, зокрема проєктів розбудови автошляхів, запуску концесій інфраструктурних об’єктів портів тощо.

Водночас Мінінфраструктури приділяє особливу увагу регіонам українського Приазов’я, Донецькій та Луганській областям, які потребують економічної допомоги, зокрема, для відновлення та розвитку інфраструктури. Досягненню цієї мети суттєво сприятиме реалізація інфраструктурних проєктів, спрямованих на розбудову залізничної, автомобільної та морської інфраструктури, а саме: електрифікація та збільшення пропускної спроможності залізничних ліній, реконструкція автомобільних доріг, здійснення днопоглиблювальних робіт у портах та закупівля спеціалізованих суден, зокрема днопоглиблювальних і криголамів.

Украй важливо вирішити питання належного забезпечення дозволами Республіки Польща у 2020 році, адже ситуація, пов’язана з обмеженням кількості дозволів для українських перевізників, має негативні економічні наслідки не тільки для економіки України та Республіки Польща, але й інших країн членів – ЄС, оскільки територією Республіки Польща проходять транзитні потоки в напрямку Західної Європи.

Незважаючи на те, що дату підписання Угоди про Спільний авіаційний простір все ще не визначено, Україна діятиме з дотриманням принципів, закріплених в Угоді, та здійснюватиме на постійній двосторонній основі роботу з авіаційною владою країн − членів ЄС щодо встановлення більш ліберальних умов здійснення регулярного повітряного сполучення.

Однією з основних реформ Мінінфраструктури є підвищення безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті.

При цьому Мінінфраструктури окреслено нові вектори співпраці з європейськими партнерами в найближчий час: цифровий напрям, екологічно безпечний транспорт, розвиток електромобільності України, кібербезпека.

У сфері автомобільного транспорту розроблено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання ринку послуг автомобільного транспорту в Україні з метою приведення їх у відповідність з актом Європейського Союзу», який проходить процедуру внутрішнього погодження в Мінінфраструктури.

У сфері залізничного транспорту у Верховній Раді України за поданням групи народних депутатів України зареєстровано проєкт Закону України «Про залізничний транспорт України» (реєстр. № 1196-1 від 06.09.2019).

У сфері морського та річкового транспорту у Верховній Раді України зареєстровано за поданням групи народних депутатів України проєкт Закону України «Про внутрішній водний транспорт» (реєстр. № 1182-1 від 06.09.2019).

У сфері безпеки на транспорті:

-  прийнято Закон України від 11.09.2019 № 54-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю»;

-  прийнято Закон України від 12.09.2019 № 74-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо джерел формування державного дорожнього фонду»;

-  прийнято Закон України від 17.10.2019 № 200-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо управління безпекою автомобільних доріг»;

-  зареєстровано у Верховній Раді України за поданням групи народних депутатів України проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність із законодавством Європейського Союзу у сфері перевезення небезпечних вантажів» (реєстр. № 1193-1 від 20.09.2019);

-  розроблено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони», який проходить процедуру внутрішнього погодження в Мінінфраструктури.

У сфері транспортної політики:

-  зареєстровано у Верховній Раді України за поданням Кабінету Міністрів України проєкт Закону України «Про мультимодальні перевезення» (реєстр. № 2685 від 27.12.2019);

-   розроблено проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку із прийняттям Закону України «Про мультимодальні перевезення», який надіслано для погодження до заінтересованих органів;

-  розроблено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2020−2022 роки з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року», який надіслано для повторного погодження до заінтересованих органів.

У сфері поштового зв’язку розроблено проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про поштовий зв’язок», який надіслано для погодження до заінтересованих органів.


{#HTML_FILES#}