Для людей
з порушенням зору

    Галузі    Залізничний транспорт    Експериментальний проект щодо допуску приватних локомотивів на залізничні колії загального користування
Версiя для друку


Експериментальний проект щодо допуску приватних локомотивів на залізничні колії загального користування

На сьогодні перевезення вантажів здійснюються АТ «Українська залізниця», яке займає монопольне становище у сфері залізничних перевезень.

Дефіцит магістральних тепловозів та електровозів АТ «Українська залізниця» призводить до неспроможності задоволення потреб у вантажних перевезеннях.

З метою часткового вирішення питання дефіциту тягового рухомого складу у 2019 році затверджено постанову Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 1043 «Про реалізацію експериментального проекту щодо допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування» (далі – Постанова).

Реалізація експериментального проєкту дозволить протестувати функціонування ринку залізничних перевезень на невеликих, малодіяльних дільницях залізничних перевезень, з відсутністю або мінімальним трафіком пасажирських поїздів, що зменшить ризики щодо безпеки перевезень.

Результати пілотного проєкту будуть враховані під час розробки підзаконних актів для імплементації положень нового Закону України «Про залізничний транспорт України».

Відповідно до пункту 6 Порядку реалізації експериментального проекту щодо допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування, затвердженого Постановою,  наказом Мінінфраструктури від 14.04.2020 № 233 утворена Комісія Міністерства інфраструктури України з відбору учасників експериментального проекту щодо допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування та дільниць залізничних колій загального користування для здійснення курсування приватних локомотивів, а також для моніторингу реалізації експериментального проекту.

Згідно з пунктом 5 Постанови брати участь в експериментальному проєкті мають право суб’єкти господарювання - резиденти України.

Нормативно-правові акти, інша інформація щодо реалізації експериментального проєкту: