Для людей
з порушенням зору

    Галузі    Автомобільний та міський транспорт    Інфраструктурні проекти в галузях автомобільного та міського транспорту
Версiя для друку


Інфраструктурні проекти в галузях автомобільного та міського транспорту

Проект «Міський громадський транспорт в Україні II» 

З метою ініціації залучення коштів Європейського інвестиційного банку для фінансування проектів із розвитку міського пасажирського транспорту в містах України, Міністерство інфраструктури України оприлюднює Критерії відбору проектів та Формат вираження інтересів.

Заповнені формати вираження інтересів прохання надсилати до 01.11.2019 у паперовій формі та на електронні адреси: vhrytsenko@mtu.gov.ua;  prymenko@mtu.gov.ua

Критерії відбору проектів

Формат вираження інтересів

Проект «Міський громадський транспорт в Україні» 

Міністерство інфраструктури продовжує плідну роботу із міжнародними фінансовими організаціями стосовно залучення коштів для фінансування проектів із розвитку міського пасажирського транспорту.

Наразі Мінінфраструктури спільно з Європейським інвестиційним банком відібрано проекти по 10 містах України. Сума фінансування проектів складає близько 160 млн. євро.

Також Мінінфраструктури завершує процес підготовки відповідних документів для подання проектної пропозиції щодо ініціювання інвестиційного проекту з розвитку міського пасажирського транспорту до Міністерства фінансів України.

Формат вираження інтересів

Критерії відбору проектів

Про підписання Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком 

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 №805 схвалено залучення позики від Європейського інвестиційного банку для реалізації проекту «Міський громадський транспорт в Україні» у обсязі 200 млн євро. Відповідно до розпорядження Президента України від 09.11.2016 № 272 «Про делегацію України для участі у переговорах з Європейським інвестиційним банком щодо укладення Фінансової угоди (Проект «Міський громадський транспорт в Україні») між Україною та Європейським інвестиційним банком», 11.11.2016 Міністром інфраструктури України Омеляном В. та віцепрезидентом Європейського інвестиційного банку Гудзиком В. було підписано текст зазначеної Фінансової угоди. Таким чином, закладено підґрунтя для підтримки органів місцевого самоврядування та комунальних транспортних підприємств у питаннях залучення пільгових кредитних коштів на оновлення парку трамваїв, тролейбусів, автобусів, вагонів метрополітену, будівництва нових та реконструкції наявних трамвайних і тролейбусних ліній, тягових підстанцій тощо. Очікується, що реалізація зазначеного проекту дасть змогу покращити якість надання населенню послуг з перевезення, забезпечити стабільне функціонування і подальший розвиток міського пасажирського транспорту; покращити екологічний стан у містах.

Верховною Радою України 12.04.2017 прийнято Закон України «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект «Міський громадський транспорт в Україні») між Україною та Європейським інвестиційним банком», який передбачає залучення коштів в обсязі 200 млн євро на реалізацію підпроектів з розвитку міського пасажирського транспорту в містах України.

Міністерство інфраструктури продовжує плідну роботу із міжнародними фінансовими організаціями стосовно залучення коштів для фінансування підпроектів із розвитку міського електричного транспорту.

Презентаційні матеріали семінару з питань реалізації проектів «Міський громадський транспорт в Україні» та «Підвищення безпеки автомобільних доріг в Україні», що відбувся 11 березня 2019 року
Презентаційні матеріали за результатами конференції з питань реалізації проекту Європейського Інвестиційного Банку «Міський громадський транспорт в Україні», що відбулася 13 грудня 2016 року
Презентаційні матеріали семінар-наради «Підтримка Міністерства інфраструктури України у рамках Проекту рамкової кредитної угоди для міського громадського трансопрту України»

30 листопада 2018 року під головуванням заступника Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктора Довганя відбулося четверте засідання Керівного комітету проекту Європейського інвестиційного банку «Міський громадський транспорт України».

За результатами засідання, прийнято рішення про схвалення підпроектів з розвитку міського пасажирського транспорту на загальну суму 24,36 млн євро, а саме:

- «Оновлення інфраструктури електротранспорту міста Луцька Волинської області» (придбання 30 од тролейбусів), вартістю 4,36 млн євро;

- «Магістральний трамвайний маршрут прямого сполучення «Північ – Південь» (в частині придбання трамваїв) (м. Одеса), вартістю 20 млн євро.

Найближчим часом Мінінфраструктури направить відповідні документи на адресу Європейського інвестиційного банку для отримання погодження фінансування цих підпроектів.

Упродовж 2018 року Мінінфраструктури і Мінфіном схвалено 11 підпроектів з розвитку міського пасажирського транспорту на суму 163,36 млн євро. Загальна сума передбачена Європейським інвестиційним банком на ці цілі становить з 200 млн євро.

Одночасно повідомляємо, що реалізація вищезгаданих заходів здійснюється відповідно до Фінансової угоди (Проект «Міський громадський транспорт України») між Україною та Європейським інвестиційним банком» ратифікованої Законом України від 12.04.2017.

Інформація про поточні інфраструктурні проекти, що ведуться в рамках галузі автомобільного транспорту

Мінінфраструктури та ДП „ДержавтотрансНДІпроект” на виконання пункту 268 Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014-2017 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 №847; Транспортної стратегії України на період до 2020 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 20.10.2010 № 2174 (розділ „Пріоритети розвитку автомобільного транспорту”); Галузевої програми забезпечення безпеки руху на автомобільному транспорті на 2013-2015 роки, затвердженої наказом Мінінфраструктури від 04.04.2013 №210 (із доповненнями, внесеними наказом Мінінфраструктури від 8.04.2014 № 171); Концепції Державної цільової економічної програми розвитку автомобільного транспорту на період до 2015 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 732; Галузевої програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів бюджетними установами шляхом їх раціонального використання у сферах транспорту та зв‘язку на 2010 – 2014 роки, затвердженої рішенням Колегії Мінтрансзв’язку від 17.09.2009 № 18; постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.2012 № 397 „Деякі питання визначення середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності галузевого рівня на 2012 – 2016 роки” здійснювали заходи щодо створення в Україні науково-дослідного випробувального центру перспективних технологій безпечного, екологічно сприятливого та енергоефективного автомобільного транспорту разом із автополігоном у складі, комплексом випробувальних лабораторій та відповідною інфраструктурою тощо. Зазначений проект є ключовим для отримання технологічних можливостей проведення Україною наукових досліджень щодо підвищення вимог до екологічної безпечності транспортних засобів та практичного впровадження в Україні європейських екологічних стандартів у галузі транспорту, зменшення енергетичної залежності України тощо.

У 2014 році здійснювалися роботи з пошуку місця розташування вищевказаного центру та автополігону, а також джерел фінансування для їх створення. Разом із Київською обласною державною адміністрацією та Вишгородською районною державною адміністрацією було обговорено питання щодо розташування автополігону у передмісті міста Києва.

Крім того, продовжувалися роботи з концептуального опрацювання проекту споруд автополігону на основі вивчення міжнародного досвіду та перспективних стандартів щодо методів дорожніх випробовувань колісних транспортних засобів.

Затверджене Мінінфраструктури технічне завдання на проектування споруд українського автополігону було направлено для ознайомлення європейській компанії з проектування полігонів IDIADA (Іспанія), де отримало високу оцінку експертів проектного підрозділу.

Компанією IDIADA було надано попередні оцінки вартості окремих елементів українського автополігону та надано пропозиції щодо виконання відповідних проектних робіт на європейському рівні (в Україні відсутній такий досвід і відповідні технології).

ДП „ДержавтотрансНДІпроект” у 2014 році неодноразово презентувало цей проект в Мінінфраструктури представникам Європейських організацій з надання підтримки транспортній галузі та в Мінекономрозвитку представникам міжнародних фінансових організацій та Європейської Комісії в Україні. Проект був високо оцінений з точки зору важливості для України завдань, що вирішуються, та його внутрішнього наповнення. Проте міжнародні фінансові організації не виявили практичного інтересу щодо фінансування цього та інших подібних проектів в Україні, оскільки, де-факто, не зацікавлені надавати Україні доступ до сучасних технологій, підтримувати розвиток вітчизняної науки та створення високотехнологічних конкурентоспроможних виробництв в Україні.

В умовах відсутності фінансування та невизначеності принципового питання з остаточним місцем розташування зазначеного дослідницького центру з автополігоном у складі, виконання робіт за проектом фактично призупинено до прийняття на державному рівні принципового політичного рішення щодо забезпечення його фінансування та принципового вирішення питання щодо місця розташування об’єкту (принаймні надання певних гарантій закріплення земельної ділянки на період фінансування проведення вишукувальних, передпроектних робіт тощо).

Посібник з процедур проекту «Міський громадський транспорт України»

Проект міського громадського транспорту України

Аналіз витрат і зисків (АВЗ). Економічний аналіз та оцінка ризиків 

Аналіз витрат і зисків (АВЗ).Фінансовий аналіз

Питання рухомого складу

Технічна документація для заявок на фінансування МФУ

Наступні кроки реалізації проекту «Міський громадський транспорт України»

Звіт про виконання проекту «Міський громадський транспорт України» за І півріччя 2019 року