Для людей
з порушенням зору

    Діяльність    Запобігання корупції    Методологія оцінки корупційних ризиків у діяльності органів місцевого самоврядування
Версiя для друку


Методологія оцінки корупційних ризиків у діяльності органів місцевого самоврядування

Під час відновлення України в умовах воєнного стану та подальшої післявоєнної відбудови органи місцевого самоврядування відіграють ключову роль, адже ліквідовують наслідки руйнувань, оцінюють обсяги пошкодженого майна, формують бюджети та реалізують проєкти відновлення. Ці процеси вимагають особливих вимог до принципів прозорості та підзвітності. Запобігання корупції на місцевому рівні вимагає чітких та дієвих кроків, послідовне виконання яких допоможе знизити корупційні ризики в діяльності органів місцевого самоврядування.

У посібнику представлено методологію оцінки корупційних ризиків у діяльності органів місцевого самоврядування, настанова з написання звіту за результатами проведеного оцінювання і концепцію розробки програмного документу територіальної громади у сфері запобігання корупції, зокрема Плану доброчесності, Антикорупційної програми або іншого документа.

Методологія оцінки корупційних ризиків в діяльності органів місцевого самоврядування може бути корисною для голів, уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції, керівників структурних підрозділів місцевих рад (сільські, селищні, міські), представників громадськості, які прагнуть мінімізувати корупційні ризики у діяльності ради шляхом розробки та впровадження дієвих механізмів забезпечення прозорості й підзвітності та залучення громадян до моніторингу діяльності місцевої влади.

Методологія оцінки корупційних ризиків у діяльності органів місцевого самоврядування